Багато українців у теперішні складні часи покинули свої рідні краї та шукають роботу у західних областях України, а також за кордоном. Для того, щоб забезпечувати себе та свої сім'ї, а також для збереження стійкості української економіки,- слід терміново працевлаштувати велику кількість людей. Фахівці наводять дані, на яку заробітну плату варто розраховувати у теперішній час.
Експерти інформують, що впродовж останнього тижня відбулося зростання кількості нових резюме, розміщених на сайті grc.ua, на 69%. Українці, які лишилися роботи внаслідок припинення функціонування їхніх компаній або через переїзд в інший регіон, відчувають необхідність в новій роботі.
Як інформує "mind.ua", також зросла активність пошукачів. Кількість відгуків на вакансії у порівнянні з попереднім тижнем збільшилася на 30%.
Згідно з повідомленням, найбільше пропозицій роботи пропонують у роздрібній торгівлі. З метою забезпечення населення харчами та речами першої потреби, ритейл намагається зберегти роботу своїх магазинів.
Продавці та касири й в мирні часи були спеціалістами, що мали попит. Зараз пропозицій роботи у роздрібній торгівлі найбільше серед інших професійних сфер – 42% від усіх актуальних вакансій в Україні.
Потрібні також спеціалісти у сфері перевезень, логістики, складів та ЗЕД (8% вакансій від усіх актуальних). Не так багато, як у мирні часи, пропозицій роботи у сфері інформаційних технологій, лише 7% від усіх актуальних. Є робота також у компаніях галузей Нафта та газ (6%), Послуги для бізнесу (6%), Металургія та металообробка (5%).
Крім того, до десятки галузей, в яких трохи більше роботи, аніж в інших, входять також Видобувна галузь (4,3% від усіх вакансій), Сільське господарство (4,1%), Фінансовий сектор (3,4%), Медицина, фармацевтика, аптеки (2,6%), Продукти харчування (2,5%).
Багато вакансій із тих, що відкривали компанії, на початку війни були на волонтерських засадах. Проте українцям потрібна не лише робота, а й заробітна плата.
Середня заробітна плата всіх відкритих на сьогодні вакансій складає 26 900 грн. Найбільше пропозицій роботи (40%) із зарплатою 16 600 грн, ще у чверті (26%) вакансій зазначена зарплата у розмірі 26 300 грн. Майже у шостій частині вакансій пропонують 35 900 грн щомісячної компенсації. В 12% вакансій зарплата від 45 600 грн. Найвищу зарплату від 55 300 грн пропонують у 6% вакансій.