П'ятницю, 13-те називають популярною завдяки поширеним забобонам та міфам. Мовляв, у цей день слід бути постійно напоготові, готовим до будь-яких неприємностей.
У медицині це розглядається як фобія, а психологи та психотерапевти називають це «параскаведекатріафобією» — острахом п'ятниці, 13-го, пише ТСН.
Популярним поясненням історії п'ятниці, 13-го, поширеним у книгах з альтернативної історії та езотерики, є історія ордена тамплієрів. Мовляв, саме у п'ятницю 13 жовтня 1307 року французький король Філіп IV наказав заарештувати членів ордену, включаючи все його верховне керівництво та стратити. За переказами, вони прокляли короля.
У другій половині XX століття популяризації терміна «П'ятниця, 13-те» послужила також серія фільмів «П'ятниця, 13-те», перший з яких був знятий 1980 року.
П'ятниця, 13-те: що не можна робити
експериментувати зі здоров'ям; бути вкрай обережними зі спортивними заняттями та підняттям ваги; перестаратися з прийманням рідини; планувати майбутнє; розповідати про сни; влаштовуватися на роботу; згадувати нечисть та демонів; ходити до лазні; сваритися; вчиняти необдумані вчинки; проходити під драбинами. П'ятниця, 13-те: що можна робити
мисліть позитивно; загадайте бажання для себе та близьких.
П'ятниця, 13-те: забобони та прикмети
Рослини не зростатимуть і родитимуть.
Не можна вирушати в далеку дорогу — чекають неприємності в дорозі.
Дати грошей у борг у цей день означає злякати грошову удачу. Не можна цього містичного дня думати ні про що погане, стоячи перед дзеркалом.
Цього дня не можна веселитися, інакше може статися нещастя.