Іноді доводиться навіть викликати швидку: сезон цвітіння стає проблемним для багатьох жителів Тернопільщини, які страждають на алергію (ФОТО, ВІДЕО)

У світі кожна шоста людина має алергію. Про це повідомила лікарка-методистка обласного центру контролю і профілактики хвороб Галина Зот. До Всесвітнього дня боротьби проти астми та алергії вона розповіла як вберегтися від алергій та які алергії найпоширеніші на Тернопільщині.

Тернополянка Антоніна Кармазь разом із дочкою Поліною та сином Давидом повертаються зі школи додому. Кожного дня вони затримуються на дитячому майданчику поряд з будинком, пише Суспільне.

"Любимо гуляти в скверах та на дитячих майданчиках, але там де немає цвіту. Тому що, особливо у мене, одразу проявляється алергія на пилок і я починаю чхати".

Цвітіння дерев і трав: які найбільш поширені алергени на Тернопільщині

Антоніна Кармазь. Фото: Суспільне Тернопіль

Антоніна каже, що у неї найчастіше проявляються симптоми сезонної алергії, а у дітей – харчової.

" У дітей проявляється алергія на цитрусові, з'являється висипка на ручках та інколи чхання".

Щоб уникнути алергічних реакцій під час цвітіння дерев Антоніна Кармазь дотримується певних правил.

"Звичайно, промивати носики, провітрювати квартиру, але, особливо, коли немає вітру, в більшості ввечері, ну і мити підлогу. Вологе прибирання обов'язкове".

За словами Антоніни, при перших симптомах алергії в дітей вона звертається до педіатра.

Звертатися до спеціалістів радить і керівник обласного центру клінічної імунології та алергології Ігор Господарський.

"Алгоритм дій насправді залежить від тяжкості симптомів. Тобто, якщо це симптоми, які виникли вперше і пацієнт сумнівається. І ці симптоми не є тяжкими. Найкращий варіант – це звернутися до сімейного лікаря. Вони вже далі скерують такого пацієнта на обстеження і на консультацію до алерголога. Якщо ж це симптоми важкі, які загрожують, чи потенційно загрожують життю, наприклад, задишка з свистом з ядухою і так далі, то тоді, звичайно ж, краще викликати швидку допомогу".

Ігор Господарський каже, алергічні реакції можуть виникати на цвіт, продукти харчування, ліки чи укуси комах. Симптоми алергії теж різноманітні – не лише чхання, нежить чи висипка.

"Дуже часто при полінозах в процес втягуються і очі. Так званий алергічний кон'юнктивіт. Тобто очі починають свербіти, пекти, сльозотеча виражена. І на якомусь наступному етапі процес опускається на бронхи. З'являється кашель, з'являється задишка, свистяче дихання. І, власне процес трансформується в бронхіальну астму".

Лікарка-методистка відділу промоції здорового способу життя обласного центру контролю і профілактики хвороб Галина Зот розповідає, жителів Тернопільщини алергії найбільше турбують у весняно-літній період через цвітіння дерев і трав.

"Перший сезон, коли тільки перші квітки з'являються. Перший пилок. Другий сезон, це коли в нас берези цвітуть, наприклад, тополі починають цвісти. І третій – це вже луги, трави починають цвісти. Тоді люди починають скаржитися на ті, чи інші прояви алергії".

Цвітіння дерев і трав: які найбільш поширені алергени на Тернопільщині

Галина Зот. Фото: Суспільне Тернопіль

Галина Зот каже, щоб вберегтися від алергії, потрібно вести здоровий спосіб життя, вакцинується згідно календаря щеплень і не мати відповідної спадковості.

"Це все пов'язано з внутрішнім станом людини. З її шлунково-кишковим трактом. З її станом щитовидної залози. Якщо людина не зловживає шкідливими звичками.. Якщо людина веде здоровий спосіб життя, харчування особливо. І якщо людина досить фізично активна".

За словами Галини Зот, у світі зараз кожна 6 людина страждає на алергію.