Жінкам при виході на заслужений відпочинок можуть не зарахувати частину стажу для пенсії. Це може бути пов'язано зі зміною прізвища у шлюбі. Особливо в тих випадках, якщо шлюб уже розірваний, а відповідні документи не збереглися. Ще складніше ситуація – якщо в жінки був не один шлюб, і щоразу вона змінювала прізвище.
Як інформує "Today.ua", в такому випадку буває важко з'ясувати, який період часу і під яким прізвищем вона пропрацювала. А відтак частина стажу, необхідного для пенсії, може бути втрачена. У Пенсійному фонді розповіли, про що слід у таких випадках подбати, щоби зберегти весь свій стаж.
Адже наявність необхідної тривалості страхового стажу – головна умова вчасного виходу на пенсію. Цьогоріч, наприклад, українцям знадобиться щонайменше 31 рік стажу, щоб вийти на пенсію в 60 років. А з наступного року вже треба буде мати 32 роки стажу. Отже, декому доводиться збирати свій стаж буквально по крихтах, щоб накопичити потрібну його тривалість.
Як підтвердити свій стаж при зміні прізвища
У ПФУ радять подбати про витяг з державного реєстру актів цивільного стану. Такий витяг можна замовити і отримати в будь-якому РАГС – незалежно від вашого місця проживання, або від того місця, де свого часу був зареєстрований чи розірваний ваш шлюб.