В Україні спостерігається гострий дефіцит фахівців. На ринку праці не вистачає кваліфікованих кадрів. Очікуються значні зміни як для кандидатів, так і для роботодавців.
Як інформує "Today.ua", вітчизняні компанії минулого місяця найчастіше шукали спеціалістів у сферу обслуговування. Найбільш потрібними також виявилися представники сфери охорони та безпеки – багато пропозицій від ЗСУ. У трійці лідерів за популярністю - пропозиції у торгівельну сферу.
Спостерігається приріст вакансій у туризмі та готельно-ресторанному бізнесі, логістиці, транспортній галузі, фармацевтиці та медицині, бухгалтерії та адмініструванні, а також у менеджменті.
Сезонною тенденцією стало зростання кількості вакансій для студентів та шукачів людей без досвіду. Роботодавці частіше пропонують працевлаштування людям з інвалідністю, ветеранам та пенсіонерам.
Оцінка безробіття від Данила Гетманцева
Голова парламентського комітету з питань фінансів та податкової політики нагадав, що за даними НБУ рівень безробіття за підсумками 2023 року був на рівні 19%. Проте все одно спостерігається дефіцит кадрів. Це говорить про те, що не вистачає саме кваліфікованих працівників. Це люди, яким через переїзд складно знайти роботу у новій сфері та на новому місці.
"Це називається структурне безробіття. Економіка страждає внаслідок багатьох обставин. Найголовніше – це лінія фронту, яка збільшується, на жаль. Міграція, внутрішні переміщення і мобілізація негативно впливають", - цитує нардепа "Телеграф".