У Тернополі колишнє підприємство поступово перетворюють на елітний житловий район для місцевих багачів (ФОТО)

Колишнє підприємство з виробництва хлопавок, яке тепер рясно забудували, поступово перетворюють на елітний житловий район для місцевих багачів. Якщо років із сім тому цю територію називали «човновою станцією», то тепер це - повноцінний обгороджений квартал з контрольно-пропускним пунктом та охороною.

Перша спроба узаконити розкішні маєтки відбулася ще у березні цього року, коли багатії подали у виконком Тернопільської міської ради прохання про визнання права власності на збудовані човнові станції. Їм відмовили.

Висота деяких котеджів сягає п’яти поверхів. Уважно читаючи проекти рішень на офіційному сайті Тернопільської міської ради, мимоволі починаєш впізнавати імена щасливих власників дорогого житла – дітей та родичів відомих будівельників, «діамантового» мережевика і його дружини, кількох невідомих загалу прізвищ і, можливо, кримінального авторитета з суворих «90-их», якого згадував у своїх депутатських запитах генерал спецслужб у відставці Григорій Омельченко, пише газета Свобода. 

Уже зараз на сайті міськради є дев’ять проектів про відведення земельних ділянок під оренду на п’ять років для обслуговування приміщень човнової станції. Поки що конкретної адресації немає. Тільки загальна – вулиця Урожайна, 15. Розподіляють котеджі за корпусним принципом. Далі окремо йдуть елінги.

Виділення земельної ділянки, надання дозволу на будівництво відбулося ще за попередньої каденції міської ради. Але тоді земля виділялася одним цілим. Коли ж елітний квартал набув своїх обрисів, то ще неповноцінні власники вирішили чітко оформити своє майно.

Перша спроба узаконити розкішні маєтки відбулася ще у березні цього року. Багатії подали у виконком Тернопільської міської ради прохання про визнання права власності на збудовані човнові станції. Їм відмовили. «За отриманими дозвільними документами там мали б реконструювати човнову станцію, однак збудували житлові будинки, – пояснив тоді після засідання виконкому заступник міського голови Леонід Бицюра. – Тому позитивного для забудовників рішення не прийняли, оскільки у міської ради є ряд зауважень щодо цього будівництва».

Із того часу нічого особливо не змінилося. Лише майстри-облицювальники, будівничі дорогих внутрішніх камінів та дизайнери трудилися все літо у вже збудованих «коробках». Самих човнів помітити не вдалося.

Браконьєрський прихисток

Хоча одна резонансна справа, пов’язана з містечком човнових станцій, таки відбулася: звідти виїжджав браконьєрський човен, якого тривалий час безуспішно намагалися затримати рибінспектори. Злісним порушником виявився колишній працівник спецпідрозділу міліції «Беркут». Він організував браконьєрський промисел на Тернопільському ставі. Минулої осені після вдалого рейду співробітники відділу Тернопільрибохорони задокументували факт спричинення збитків на понад 18 тисяч гривень. Як розповів очільник обласної рибоохорони Андрій Об’єщик, зловити на «гарячому» колишнього правоохоронця довгий час не вдавалося. Він ховався за високими мурами елітного житла. Панові Андрію довелося зануритися у холодну воду й тихенько підкрастися до човна браконьєра. Той швидко повикидав у воду величезні мішки з рибою.

Голова постійної комісії міської ради з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі Михайло Гладкий у коментарі «Свободі» сказав, що на засіданні його комісії ці проекти рішень не розглядали, й жодних висновків із цього приводу ще не робили. Він особисто про це нічого не чув. «Оприлюднені проекти рішень можуть бути на сайті міської ради рік і навіть два», - додав пан Михайло.