Роками бив і принижував однокласника: яке рішення виніс суд на Тернопільщині

Зборівський районний суд виніс рішення у справі про булінг, де відповідальність покладено на матір малолітнього кривдника.

Суд визнав жінку винною у неналежному вихованні сина, 2015 року народження, який систематично цькував свого однокласника того ж року народження, пише Реально.

Згідно з матеріалами справи, 9 квітня 2025 року було зафіксовано черговий випадок булінгу з боку хлопця, який ображав та бив однокласника, завдаючи йому як фізичної, так і психологічної шкоди. Мати потерпілого стверджує, що цькування триває вже кілька років.

У судовому засіданні мати кривдника свою вину не визнала, наполягаючи на тому, що між дітьми сталася звичайна бійка. Однак, провина матері підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями потерпілого, свідків-однокласників, класного керівника, а також фотографіями тілесних ушкоджень, отриманих внаслідок інциденту 9 квітня.

Класний керівник підтвердила, що мати хлопця неодноразово зверталася до неї зі скаргами на булінг її сина з боку однокласника. Вона також повідомила, що проводила бесіди з жінкою щодо неприпустимості такої поведінки її сина, але ситуація не змінилася.

Суд кваліфікував дії матері кривдника як адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (булінг, вчинений малолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, за що передбачена відповідальність батьків).

Зважаючи на доведеність вини, суд постановив визнати ОСОБУ_1 винною та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень. Крім того буде стягнуто судовий збір у розмірі 605 гривень 60 копійок.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на її оскарження до Тернопільського апеляційного суду. Штраф має бути сплачений протягом п’ятнадцяти днів з моменту отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений термін, він буде стягнутий у подвійному розмірі.

Цей випадок є важливим нагадуванням про відповідальність батьків за поведінку своїх дітей та про неприпустимість булінгу в освітньому середовищі.