Погода здивує: в Україну йде різке похолодання з дощами та заморозками

Українців попереджають про різке погіршення погодних умов вже найближчими днями. За даними синоптиків, 10 та 11 травня в багатьох областях країни прогнозують похолодання, дощі, а подекуди навіть заморозки.

Що зміниться?

У п’ятницю, 10 травня, в Україну прийде холодний атмосферний фронт із північного заходу. У більшості західних і північних регіонів температура повітря знизиться до +6…+12°С вдень. У нічні години можливі заморозки на ґрунті до -1…-3°C, особливо у Карпатах, Львівській, Волинській, Рівненській і Житомирській областях.

Також очікується:

Поривчастий вітер до 15–20 м/с.

Дощі різної інтенсивності на заході, півночі, подекуди в центрі.

У Карпатах можливий мокрий сніг.

У центрі, на сході та півдні

На решті території, зокрема на сході та півдні, 10 травня ще буде відносно тепло — до +18…+22°C, проте вже в суботу, 11 травня, температури знизяться на 5–8 градусів. Опади очікуються місцями, але менш інтенсивні.

Повернення тепла – не раніше наступного тижня

За попередніми прогнозами, істотне потепління очікується не раніше 14–15 травня, тож варто одягатися тепліше і не планувати тривалі поїздки без потреби, особливо в гірські райони.