Італія продовжує залишатися популярним напрямком для іноземних працівників, зокрема і для українців. Для багатьох еміграція до цієї країни – шанс для професійного та особистісного зростання за кордоном.
Як інформує "24", як і будь-який процес, процедура працевлаштування передбачає чимало нюансів – це стосується й Італії.
Дозвіл на роботу в Італії
Італійська робоча віза – це довгострокова віза типу D, яка дозволяє іноземним громадянам в'їжджати в Італію з метою працевлаштування. Після прибуття власникам візи необхідно отримати дозвіл на проживання (Permesso di soggiorno), щоб легально перебувати й працювати в країні.
Основні кроки для отримання робочої візи:
Знайти роботодавця в Італії. Майбутній роботодавець має отримати дозвіл на працевлаштування, відомий як Nulla Osta, для людей, яких наймає на роботу. Відсутність такого дозволу позбавляє людину можливості подати заяву на отримання візи. Дочекатися відкриття Decreto Flussi.
Італійський уряд має щорічні квоти на видачу дозволів на роботу для іноземців в рамках програми Decreto Flussi. Подати заявку на робочу візу. Після отримання дозволу на роботу від роботодавця особи мають право подати заяву на отримання візи до найближчого італійського консульства або посольства у своїй країні. Прибути до Італії та оформити дозвіл на проживання.
Протягом 8 днів після в'їзду в країну необхідно подати заяву на отримання Permesso di soggiorno до місцевого імміграційного офісу.
Увага: в Італії діє дещо інша законодавча вимога щодо роботи біженців. Особам, які прибувають до країни в пошуках притулку, дозволяється розпочати роботу одразу після подання заяви на отримання посвідки на проживання до місцевих органів поліції.
Італійська робоча віза, як правило, дійсна на період дії трудового договору, максимальна тривалість якого становить 2 роки. Однак вона може бути продовжена на загальний термін до 5 років.
Ринок праці Італії: кого потребують
В Італії на ринку праці є значна конкуренція, особливо для іноземних працівників. Але знайти роботу завжди вдасться.