"Потужне похолодання вдарить в низці регіонів України, дощ і сніг ринуть на дороги і авто потоками води": іде гроза та злива

Кінець поточного та початок наступного тижня не обіцяють українцям суттєвого потепління. В західних і північних областях буде найхолодніше на вихідних.

Як інформує "Телеграф", ха даними порталу Ventusky, 17 травня дощитиме майже по всій країні. На шляху негоди — Рівне, Тернопіль, Житомир, Чернівці, Київ, Черкаси, Кропивницький, Одеса, частина Полтавщини тощо. У гідрометцентрі ще менш оптимістичні — опади від незначних до помірних вказані для всіх областей України.

Де дощитиме в Україні 17 травня

Дощовий фронт в Україні 17 травня

Південь та схід відчують легке потепління. Подекуди температура вдень підійматиметься до +20 — +21 градуса. В західних областях та на півночі вище за +16 на стовпчику термометра очікувати не варто. Ніч буде холодною — до +5 на заході/півночі/північному сході, до +8 у центрі та на півдні, до +12 на сході.

Прогноз погоди на 17 травня

Прогноз погоди на 17 травня

Погода на 18 травня

18 травня погода суттєво не покращиться. Найбільш відчутна зміна погоди очікується на півдні, подекуди в західних областях — дощ припиниться.

Де 18 травня будуть дощі

Зміна погоди 18 травня

При цьому температура не виросте, а місцями — навіть впаде. Так, в західних областях вдень до +15, вночі до +6. В центрі очікуються рясні дощі, до +10 вночі, та до +17 вдень. Північ також буде з опадами, до +16 вдень, до +8 вночі. Схід з дощами, до +19 вдень та подекуди до +15 вночі. На півдні мінлива хмарність.

Як інформує "24", найближчими днями в Україні йтимуть дощі. У частині областей опади будуть помірними, а подекуди очікується мокрий сніг.

Про це розповіла синоптикиня Наталія Птуха.

Синоптикиня зауважила, що в Україні тільки розпочався теплий період. Тож грози та град тепер з нами до вересня будуть точно. Втім, їх періодичність, звичайно, буде різною.

17 – 18 числа, також невеликі дощі, вночі місцями, а вдень під час прогрівання можуть бути більш активні,– розповіла Наталія Птуха.

Також зазначила, що додатково це тепло може стимулювати розвиток купчасто-дощових хмар, адже в нас поле зниженого тиску, нестабільна атмосфера, тому ці хмари можуть розвиватися. Синоптикиня пояснила, що коли йде прогрівання в денні години, то вони більш інтенсивно розвиваються. Тож дощів у денні години може бути дещо більше.

До речі, у п'ятницю, 16 травня, у Карпатському регіоні можливий мокрий сніг. Синоптикиня наголосила, що 16 травня буде проходити атмосферний фронт з північного заходу.

"Тому у Карпатах  в п'ятницю – дощ з мокрим снігом",– сказала Наталія Птуха.

До речі, сонячних днів з сухою погодою по всій Україні синоптики поки не прогнозують.