У Львівському національному університеті імені Івана Франка на біологічному факультеті традиційно відбулась престижна Міжнародна наукова конференція студентів і аспірантів «Молодь і поступ біології».
Відрадно, що цього року у ній взяли участь представники різних наукових шкіл хіміко-біологічного факультету ТНПУ та гідно представили результати, інформує сайт ТНПУ.
Аспірантка 3-го року навчання кафедри хімії та методики її навчання ТНПУ Катерина ЮНКО презентувала на ній результати спільних наукових робіт з Екологічним центром, Литва. Вона вдруге поспіль виборола перше місце у конкурсі на кращу усну доповідь у секції «Біохімія». Тема її доповіді стосується біохімічних основ екотоксичності рідкісноземельних металів: «Stress and toxicity responses of bivalve mollusc in the exposures to gadolinium, yttrium and their combination with nifedipinene» (автори K. Yunko, V. Khoma, V. Martyniuk, L. Gnatyshyna, R. Karitonas, B. Gylyte. T. Matskiv, L. Manusadžianas, O. Stoliar), наук. кер проф. Оксана СТОЛЯР. У здобутку Катерини за роки навчання у аспірантурі дев’ять статей у провідних наукових виданнях у галузі екологічної біохімії (квартилі Q1,Q2) у співавторстві з колегами з Італії (Університет Мессіни, Програма Еразмус), Литви (білатеральний проєкт МОНУ) та за консультативної допомоги Програми Балтійських Університетів (BUP) академічної кооперації у регіоні Балтійського моря, запровадженою для аспірантів Університетом Уппсали.
Гідні нагороди також отримали аспірантка Вікторія Козак, яка виступила на секції «Фізіологія рослин» з доповіддю «Параметри водообміну листків сочевиці харчової (Lens culinaris Medik.) за впливом мікробних препаратів і фунгіцидів (наук. кер. проф. Світлана ПИДА) та отримала Диплом II ступеня; аспірантка Марія Кравець на секції «Фізіологія рослин» з доповіддю «Вплив агротехніки вирощування на вміст фотосинтетичних пігментів у різних сортах кавуна звичайного (Citrullus lanatus (Thumb.) Matsum. & Nakia) (науковий керівник проф. Людмила ГРИЦАК) та отримала Диплом III ступеня; студ IV курсу Ірина Метельська, яка виступила на секції «Генетика та біотехнологія» з доповіддю «Оцінка впливу стимуляторів росту на схожість насіння видів роду Gentiana L.” (наук. кер. проф. Людмила ГРИЦАК) та отримала Диплом ІІІ ступеня.