Якщо за попередні роки в області проти грипу щеплювалось не більше 1-6 тисяч осіб, то в епідсезон 2010/2011 років імунізовано 18304 особи. Найбільше щеплено осіб в Кременецькому, Козівському, Тернопільському, Шумському, Борщівському, Теребовлянському, Підволочиському районах та м. Тернополі - повідомив головний санітарний лікар області Степан Дністрян.
2010 року розпочала роботу ПЛР-лабораторія обласної СЕС, яка займається новітніми дослідженнями на грип.
Санітарно-епідеміологічна служба області в 2010 році здійснювала нагляд за 15737 об'єктами. На об'єктах було проведено 31484 обстеження, в т.ч. 26121 із застосуванням лабораторних та інструментальних методів досліджень (78%).
Протягом року спеціалістами санепідслужби області за порушення вимог санітарного законодавства складено 5387 штрафів на загальну суму 582692 грн., винесено 1327 постанов про тимчасове призупинення експлуатації об'єктів, за несвоєчасність проходження профілактичних медичних оглядів тимчасово усувалось від роботи 4862 особи.
Головними державними санітарними лікарями районів та м.Тернополя також винесено 184 постанови про застосування фінансових санкцій за фактами порушення санітарного законодавства на суму 16668 грн. За матеріалами перевірок заборонено до реалізації 34556 кг недоброякісних харчових продуктів на суму 189149 грн.
Протягом 2010 року спеціалістами санепідслужби області було проведено значний обсяг санітарно-освітньої роботи з питань гігієнічного виховання населення, формування здорового способу життя, впровадження в медичну практику профілактичних технологій, спрямованих на збереження та зміцнення здоров'я населення.
Крім того головний державний санітарний лікар Тернопільської області Степан Дністрян визначив пріоритети та завдання служби на 2011 рік.
Серед них: контроль за безпечним середовищем життєдіяльності людини. Мова йде про усунення причин і умов виникнення та поширення інфекційних, масових інфекційних захворювань, отруєнь та радіаційних уражень людей, проведення комплексу протиепідемічних та профілактичних заходів запобігання росту та контроль за рівнем інфекційної захворюваності, забезпечення імунобіологічними препаратами та виконання календаря щеплень - для цього необхідно для області 16,8 млн. гривень, остаточне вирішення питання вивезення отрутохімікатів з території області.
Не залишиться поза увагою фахівців СЕС і безпека харчових продуктів та безпека харчування людей: проведення досліджень вмісту ГМО в продуктах харчування, ліквідація стихійних ринків або приведення її до санітарних вимог.