Роботодавці полюють за цими працівниками і готові їм платити будь-які гроші: кого саме потребують

На пошук роботи в українців у 2025 році йде в середньому 51 день – що більше, ніж роком раніше, коли цей показник складав 50 днів, але набагато менше, ніж у 2023-му, коли на пошуки йшло в середньому 60 днів.

Найшвидше ж нову роботу знаходять наукові співробітники, лікарі, електрослюсарі, машиністи та гірники – у представників таких професій на це йде в середньому тиждень.

Про це повідомили в Держслужбі зайнятості, пише Оглядач.

Там зазначили, що також швидко знаходять роботу: техніки-механіки сільськогосподарського виробництва, монтажники будівельних машин і механізмів, зоотехніки, виробники художніх виробів із лози.

Втім, визнали фахівці, представники низки професій змушені витрачати на пошук нової роботи велику кількість часу. За їхніми даними, найскладніше знайти нове місце:

Брикетувальникам.

Це фахівці, які займаються виробництвом паливних брикетів із різних видів біомаси – тирси, соломи, лушпиння соняшника тощо.

Фахівцям з інтерв'ювання.

Збирають первинну інформацію, проводячи інтерв'ю з людьми.

Організаторам ритуалів.

Працівникам, які організовують і проводять церемонії похорону.

Репетиторам із техніки мови.

Це фахівці, які допомагають акторам підвищувати їхню професійну кваліфікацію.

Оброблювачам тканин і волокон.

Займаються підготовкою, зокрема, тканин до фарбування, друком на тканинах, обробкою після фарбування.

Звільняти з роботи будуть частіше, ніж наймати

Водночас, йдеться в результатах останнього відповідного опитування Нацбанку, найближчим часом в основних секторах економіки України не передбачається ані суттєвого збільшення кількості вакансій, ані масштабних скорочень. Відповідно, різких змін на ринку праці не очікується.

Тим не менш, визнається, частина компаній все ж планує переглядати чисельність персоналу. І переважно в бік звільнення.

"Підприємства будівництва були налаштовані на збільшення чисельності персоналу. Натомість керівники підприємств інших секторів очікували на зменшення загальної чисельності працівників", – зазначили в НБУ.

Партнерський спецпроєкт
12:59, Сьогодні