"ТЦК опиниться з перевірками у закладах, аби знайти 2 категорії чоловіків": їх чекають повістки і мобілізація до осені

Студенти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти, згідно зі статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", мають право на відстрочку від призову під час мобілізації.

Як інформує "The Page", це правило поширюється на здобувачів професійної, фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів і докторантів. Однак право на відстрочку діє лише на час їхнього навчання.

Відстрочка автоматично втрачає силу, коли студент завершує навчання або перебуває у проміжному періоді між етапами здобуття освіти.

Наприклад, після закінчення бакалаврату і до зарахування до магістратури студент уже не має чинного статусу, що дає право на відстрочку. Така сама ситуація можлива після закінчення коледжу чи аспірантури.

Університети зазвичай видають дипломи наприкінці червня – на початку липня, тоді як зарахування на наступний рівень освіти відбувається у вересні. У цей час студент вважається військовозобов’язаним без підстав для відстрочки.

Ще однією причиною втрати права на відстрочку є офіційне відрахування з навчального закладу. Якщо студент припиняє навчання — з будь-якої причини — і відповідний наказ набуває чинності, він автоматично втрачає захист від мобілізації.

Варто зазначити, що чинним законодавством не заборонено вручати повістки студентам. Працівники територіальних центрів комплектування можуть вручити виклик навіть у випадку, якщо особа має студентський квиток. Утім, на практиці пред’явлення підтверджувального документа часто є підставою для відмови від вручення повістки.

У разі якщо студент або аспірант денної чи дуальної форми все ж отримав повістку, її не можна ігнорувати. Необхідно з’явитися до ТЦК і надати актуальні документи, що підтверджують статус здобувача освіти. У такому разі можна посилатися на пункт 1 частини 3 статті 23 Закону, який гарантує відстрочку на період навчання.