Пес-парад замість квартири: тернополянку оштрафували за накопичення тварин та антисанітарію

Тернопільський міськрайонний суд розглянув адміністративну справу щодо місцевої мешканки, яка порушила правила утримання домашніх тварин.

Про це розповідають "Тернопільські події" із посиланням на рішення суду.

Суддя П. П. Гуменний визнав жінку винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повторне протягом року порушення правил утримання собак і котів.

Обставини порушення

У квартирі жінки було виявлено 15 собак, що перевищує допустимі норми. У приміщенні панувала антисанітарія, що суперечить п. 5.6 Правил утримання домашніх і безпритульних тварин у Тернопільській громаді. Цей пункт забороняє патологічне накопичення тварин і створення антисанітарних умов.З матеріалів справи випливає, що жінка вже притягувалася до відповідальності 10 вересня 2025 року за аналогічне порушення, тому повторність стала обтяжуючою обставиною.

Позиція обвинуваченої

Під час судового засідання тернополянка визнала свою провину.

Рішення суду

Суд ухвалив накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті, - 340 гривень (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).Також суд постановив стягнути з неї судовий збір у сумі 605 гривень 60 копійок.

Попередження суду

Жінку попередили, що в разі несплати штрафу у встановлений законом строк, сума стягнення буде подвоєна - до 680 гривень.