Рідкісна кров на межі дефіциту: тернополян просять допомогти

У Тернопільському обласному центрі служби крові повідомляють про критичне зменшення запасів двох рідкісних груп крові - 3(III) Rh- та 4(IV) Rh-.

Через це лікарі закликають жителів міста та області, які мають ці групи, за можливості стати донорами та допомогти поповнити запаси.

За словами медиків, ситуація є напруженою: недостатній рівень крові може ускладнити надання термінової допомоги пацієнтам і пораненим захисникам. Кожна донація зараз має особливе значення і реально рятує життя.

Усіх охочих просять звертатися до Тернопільського обласного центру служби крові. Також закликають поширити інформацію, щоб якнайшвидше знайти донорів саме цих рідкісних груп.

Перед здачею крові рекомендують дотримуватися базових правил підготовки — правильного харчування, питного режиму та відпочинку.