У природному заповіднику "Медобори", що на Тернопіьщині, розквітла одна з найрідкісніших рослин, що зростає на його території, - коручка пурпурова (Epipactis purpurata). Ця орхідея перебуває під охороною не лише в Україні, а й на міжнародному рівні.
Як повідомили на Facebook-сторінці заповідника, коручка пурпурова занесена до Червоної книги України, Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (IUCN) та Додатка II Конвенції CITES, що регулює міжнародну торгівлю рідкісними видами дикої флори й фауни.
Особливістю рослини є пурпурове стебло, біля основи якого розташовані гострі пурпурові піхви. Її листки мають сіро-зелене забарвлення зверху та пурпуровий відтінок зісподу. Суцвіття густе й багатоквіткове, а перед початком цвітіння трохи поникає. Квітки мають незвичне забарвлення: зовні вони жовтувато-зелені, а всередині — світло-фіолетові.
Коручка пурпурова розмножується насінням і кореневищем, однак здатність виду до природного відновлення є дуже низькою. Цвіте рослина з липня до вересня, а плодоносить у серпні-жовтні. Запилення здійснюють оси.