У селі Сновидів, що в Чортківському районі, правоохоронці виявили місцевого жителя, якого підозрюють у незаконному видобутку корисних копалин. Чоловіка застали на гарячому, коли він завантажував глину на трактор.
Про цю незаконну діяльність повідомили працівники сектору водної поліції. Разом із рибоохоронним патрулем вони виявили транспортний засіб, завантажений породою. Трактор був повністю заповнений глиною. На місце події прибула слідчо-оперативна група з відділення поліції №2 міста Бучача.
Правоохоронці з'ясували, що трактор належить місцевому жителю, який народився у 1977 році. Під час огляду поліцейські вилучили інструменти, якими, за попередніми даними, завантажували глину на трактор.
Сам трактор наразі помістили на зберігання, і вирішується питання про його арешт. Чоловікові загрожує до двох років ув’язнення. За фактом незаконного видобування корисних копалин правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 240 Кримінального кодексу України.
Ця стаття описує кілька можливих видів покарання. Порушнику можуть загрожувати:
- штраф у розмірі від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- обмеження волі на термін до двох років;
- або позбавлення волі на той самий термін.
Наразі правоохоронці працюють над встановленням усіх обставин події та з'ясовують деталі незаконного видобутку.
Чи буде чоловікові висунуто підозру та яке саме покарання йому загрожуватиме, залежатиме від результатів досудового розслідування.