Тернопільську школу допризовної підготовки хочуть переселити. Навчальний заклад унікальний не лише на території області, а цілої України. Ця школа – єдина, де користуватися зброєю навчають на практиці, а не тільки на словах, каже заступник директора з навчально-виховної роботи школи ДПЮ Стефан Натуркач.
Стефан Натуркач: «Навіть у Миколаївській школі, де є базовий інститут, який готує викладачів захисту Вітчизни, немає зброї, тож вони приїжджали до нас. Взагалі жодна область України немає зброї. Це тільки одна школа на всю Україну, де діти на практиці розбирають зброю, збирають її, виконують нормативи на цій зброї, готуються для виконання початкової вправи стрільби з автомата».
Наприкінці лютого вчителям школи допризовної підготовки повідомили, що їхній заклад планують перемістити на вулицю Купчинського 5-а, в приміщення Технічного ліцею. Оглянувши запропоноване, педагогічний колектив школи розчарувався: мало того, що місця там значно менше і кімнати не пристосовані до навчання, приміщення зовсім не відповідає санітарним вимогам, – розповідають учителі.
Стефан Натуркач: «Зараз для того, щоби перейти туди, державі знову треба буде вкласти кошти. Хоча б, як кажуть, марафет навести. Адже там усе розвалено: підлога проломана, з вікон дує, як на вулиці, дверей немає взагалі, туалету теж немає».
Орися Нижник, інженер з охорони праці школи: «Зайшли в один клас – там на стику між панелями все відпало, пішла тріщина. На цьому стику потрібно відбити бетон. А якщо ж просто зробити косметичний ремонт, то, не дай Бог, під час навчання цей кусок бетону комусь на голову може впасти – можуть бути дуже трагічні наслідки».
Перемістити школу допризовної підготовки міська влада вирішила, щоб організувати дошкільне навчання. Дітей у Тернополі – чимало, відповідно місць у дитсадках не вистачає. Відкрити ще один дитсадок у міськраді вирішили в центрі – саме там, де сьогодні розміщена школа допризовної підготовки.
Посприяти в збереженні приміщення, благоустрій якого 19 років створювали власними силами, колектив школи попросив місцевих депутатів Степана Барну і Тараса Юрика.
На зустріч педагогів з депутатами завітала і заступник начальника міського управління освіти та науки Раїса Сауляк, оскільки керівника підрозділу в цей день на роботі не було. Вона повідомила, що рішення по переміщенню закладу поки що не прийняте. А отже, працівникам школи краще заспокоїтися і створювати навчальному закладу позитивний імідж. Наголосивши на позитивах, можна уникнути негативних змін, – вважає Раїса Сауляк.
Раїса Сауляк, заступник начальника управління освіти та науки: «Остаточне рішення буде, звичайно, за міським головою, – за поданням начальника управління освіти. Але довести до відома міської влади, що саме це є за навчальний заклад, я вважаю, дуже є доцільно. І я сподіваюся, що ми ще будемо тут мати зустріч як із заступником міського голови з гуманітарних питань, так і з міським головою безпосередньо. Ми зацікавлені в тому, щоб вони побачили, що це за база, що це за заклад і як він функціонує».
За рік у школі допризовної підготовки навчається майже три тисячі школярів. Спеціалізований заклад відвідують учні всіх тернопільських шкіл, крім 14-ї та 22-ї. Там уроки допризовної підготовки проводять на власній базі.