Крига скресла

Чайка – один з давніх, оспіваних в легендах символів України. В Тернополі вони стали справжньою окрасою міста – з їхнім прильотом озерне плесо оживає, і тернополяни впевнюються – весна вже прийшла остаточно. Зазвичай озерні чайки прилітають рано, коли починають розкриватися водойми, і ще не повністю зійде сніг.

Перший час після прильоту птахи кочують поблизу від гніздових місць, а  гнізда будують  порівняно пізно, після спаду талих вод.

Харчуються озерні чайки водними і наземними комахами, мишоподібними гризунами, рибою, жабами, дощовими черв'яками.

Риб чайки ловлять тільки з поверхні води, і головним чином хворих особин.

Корм збирають в найближчих околицях гніздування колонії і, як виняток, літають на багаті кормові угіддя на відстань до 20 км від гнізд.

Не гребують чайки і харчовими відходами, тому часто кружляють над сміттєзвалищами.

Виловлюючи шкідливих гризунів і комах, чайки приносять велику користь сільському господарству.

Зазвичай в період з 19 по 28 березня на Тернопільщину повертаються з теплих країн і лелеки. В народі зауважили, що в ці дні часто випадає невеликий сніг, про який кажуть - «його лелеки принесли».

Цього річ весна  щедро посипає Тернопіль несподіваним снігом. Проте крига на ставу вже зовсім ненадійна, крихка, має багато слабких промоїн  і становить небезпеку для рибалок. Приліт чайок засвідчив остаточно – у Тернопіль прийшла справжня весна.