Ринок ворожок щорічно спустошує кишені українців на 1 мільярд грн. Чому частина тернополян віддає ворожкам останні гроші?

Сьогодні, у вік науково-технічного прогресу й інформаційних технологій, люди дедалі частіше звертаються по допомогу не до лікарів і психологів, а до ясновидців, віщунів, ворожок. За часів наших прабабусь ворожіння було модною розвагою. В наші дні віра у віщування і ворожбу сягнула свого апогею. Останнім часом ворожіння перетворилося із повального захоплення на масовий психоз.

Думки про ворожок у Тернополі неоднозначні. Дехто вірить їм і згоден віддати останні гроші за пораду, а дехто лише насміхається. Проте ніхто не буде заперечувати, що людину вабить все таємниче, вона прагне знати своє майбутнє.

Люди почали вірити в різні пророцтва, розкуповують талісмани, складають індивідуальні гороскопи, звіряють кожен свій крок із порадами віщунів. Комусь подібні заяви здадуться смішними і наївними, мовляв, хто ходить до якихось ворожбитів і віддає їм за «послуги» гроші? Та, на жаль, факти кажуть самі за себе: у приймальнях цих людей, які зазвичай володіють псевдонадможливостями, очікують величезні черги клієнтів, готових віддати пів своєї зарплатні за «слово майстра». Лише в Тернополі таких «центрів допомоги» з десяток. І з кожним роком їхня кількість зростає. Не залишаються осторонь і засоби масової інформації, майже щодня публікуючи щось «смажене» про майбутнє або віщування чергового провидця. З’явилася маса видань із ясновидіння та віщувань. І ці брошури й книжки розкуповуються з неймовірною швидкістю, пише Вільне життя плюс. 

За даними експертів, щорічно ринок ворожок і цілителів спустошує кишені українців не менш ніж на 1 млрд грн. Однак, якщо припустити, що кількість працюючих на цьому ринку справді близько 60 тис осіб, то прибутки екстрасенсів явно занижені. Оскільки виходить, що кожен з них заробляє лише 16,7 тис грн на рік, тобто менше 1400 грн на місяць.

У чому ж причина такої популярності різноманітних ворожок та їхніх послуг? Свою думку про це висловила психолог Галина Ющишин:

— Постійні стреси, невпевненість у завтрашньому дні, синдром хронічної втоми призвели до того, що нещасні засмикані люди бачать у ворожках, віщунках та ясновидцях панацею від усіх бід. Професія провісників доль стала однією з найвигідніших, а кількість пацієнтів психіатричних клінік, які побували в руках магів і чаклунів, різко зросла за останні роки. Вроки й пристріт — це не що інше, як депресивний стан, що потребує професійного лікування. Не можна виключати того, що після відвідин ворожок пацієнти, які вирізняються підвищеною чутливістю до навіювань, можуть відчути деяке полегшення. Однак таке поліпшення триває недовго: від тижня до кількох місяців, після чого настає рецидив. Повторне відвідання ворожки вже не допоможе, тоді як хвороба прогресує, а час для лікування втрачений.

Часто буває, що самі чаклуни, екстрасенси та ясновидці хворіють на психічні недуги, і в цьому криється ще одна небезпека для людей, які звертаються до них по допомогу. Хворобливий стан передається клієнтові під час спілкування, чаклуни переносять власні психічні розлади на своїх клієнтів. У психіатрії навіть є таке поняття як індуковане божевілля.