Якщо на вулицях Тернополя торгують – значить, це комусь вигідно

Вулична торгівля для міського керівництва – стихійне лихо. Це і протизаконно, і всупереч санітарним нормам, і заважає – перш за все мешканцям, а також пішоходам, подекуди і транспорту, часом – відвідувачам установ, які знаходяться поруч.

Але попри усі цілком логічні аргументи законів і здорового глузду на вулицях Тернополя таки торгують. Отже, це комусь вигідно?

Безперечно. Проте говорити, що це вигідно продавцям (бо інакше ніхто не примусив би їх торгувати на вулиці), і покупцям (бо саме попит народжує пропозицію) – не зовсім коректно.

Насамперед тому, що і продавцю, і покупцеві набагато приємніше здійснювати «акт купівлі-продажу» в комфортних умовах. Погодимося, що стара картонна коробка в якості підставки, сумнівна іржава вага нікого не приваблюють.

Просто і покупець, і продавець поставлені в такі умови. Зараз для врегулювання ситуації на міська рада запропонувала «стихійним» продавцям 200 місць на центральному міському ринку (продовольство), а  продавців непродовольчих товарів запрошують ринок «Котломонтаж» (там адміністрація ринку готова зменшити початкову вартість оренди), 10 місць пропонує ринок «Тріумф», та 12 місць - ринок «Торговиця».

Міська рада впевнена, що на нових, законних місцях торгівлі збільшиться кількість покупців, адже купувати у зручному місці набагато приємніше. Чи це дійсно так, покаже час. Якщо така альтернативна пропозиція дійсно виважена, в Тернополі не буде торгівлі в невстановлених місцях.

А місця стихійної торгівлі – місцеві «п’ятачки» і «базарчики», окремі «точки» на ящиках є практично в кожному мікрорайоні.

Досі стихійна торгівля була звичним явищем. Бо, як кажуть фахівці, якщо ситуація повторюється – значить, це комусь вигідно.