Обговорення, котре відбуватиметься в Музеї історії галицької медицини ім. Мар'яна Панчишина (Львів), буде присвячене серед іншого і проблемі "легкої смерті"... Саме в такому значенні було вперше вжито термін "евтаназія".
Евтаназія викликає резонансні дискусії в усьому світі. Разом з проблемами застосування ембріональних стовбурових клітин, трансплантації органів та тканин, вживання гормональних оральних контрацептивів евтаназія належить до найактуальніших питань біоетики, які вже обговорювалися на Галичині (матеріали можна переглянути на сайті УЛТ).Участь у науково-практичній конференції «Біоетичні аспекти паліативної допомоги» візьмуть викладачі, служителі церкви, лікарі, фахівці з охорони здоров'я тощо.
Невимовні муки невиліковно хворих і унікальна цінність людського життя - ось причини, які спонукають людей знову і знову повертатися до обговорення добровільного уходу з життя та шукати можливості полегшити стан таких хворих. Що може запропонувати сучасна медицина, чи доступна така допомога за умов кризи? Як відомо, традиційна церква виступає проти штучного вкорочення віку і не бачить для цього жодних виправдань.
ДовідкаЕвтана́зія — практика припинення лікарем життя людини, яка страждає невиліковним захворюванням, відчуває нестерпні страждання; евтаназія проводиться на задоволення прохання хворого в безболісній або мінімально болісній формі з метою припинення страждань.Папа Іван Павло ІІ визначав евтаназію як дію або бездіяльність, що за своєю природою чи наміром виконавця спричиняє смерть з метою уникнути будь-якого страждання.