12 липня у пункт зв’язку РВ УМНС м.Теребовлі повідомили, що мешканець с. Мшанець виявив на обійсті змій. Як інформує прес-служба УМНСУ в Тернопільській області, рятувальники на місці події виявили розсічене тіло змії, яку зумів пересікти лопатою сусід.
Переконавшись, що змія не подає ознак життя і не становить загрози людям, черговий караул обстежит місцевість щодо присутності інших плазунів.
Змії пролізли до житлового будинку через щілину у фундаменті, і їх було дві, але одна втекла.
Це вже не перший випадок на Теребовлянщині: 24 травня, в лікарню з діагнозом «Укус змії» був шпиталізований 9-річний житель с. Різдвяни, якого змія вкусила на шкільному подвір’ї під час перерви.
Не дивлячись на благополучне завершення випадку нікому не слід забувати про особисту безпеку, особливо тепер, з настанням спекотних днів.
Гадюку можна зустріти там, де є ліси. Улюблені місця гніздування – узлісся , вирубки, береги річок, каміння, в яких є тріщини, гірські схили, які добре прогріваються. Змій часто можна побачити і на сільських стежках, біля доріг, бо вони дуже люблять тепло й виповзають погрітися на сонці.
Є люди, які плутають вужів з гадюками, тож спокійно беруть їх у руки. Не варто робити такі експерименти, бо деякі гадюки за забарвленням дуже схожі на вужів.
Отруйних змій можна відрізнити від неотруйних за формою голови. Голова отруйних змій має яскраво виражену трикутну форму. Це пов’язано з анатомічним розміщенням отруйних залоз. Отрута цих змій має швидку, але незначну дію. Приблизно половина всіх укусів не супроводжується тяжкими симптомами загального отруєння. Але, якщо не подати допомоги, можливі тяжкі ускладнення.
Після укусу гадюки швидко розвиваються запалення, набряк і крововиливи. Потім з’являються головний біль, запаморочення, нудота, блювання, пронос, кровотеча з носа, різке прискорення пульсу, падіння артеріального тиску. Часто настає шоковий стан, причина якого не стільки в дії отрути, скільки у нервовому зриві потерпілого, паніці.
Головним засобом лікування є введення протизміїної сироватки, яку треба застосувати не пізніше 1,5-2 год. з моменту укусу. Однак це можливе тільки після доставки потерпілого в медичний заклад. Щоб перешкодити розповсюдженню отрути по тілу, слід негайно накласти стискальну пов’язку вище місця укусу.
Відразу після укусу слід видавити кілька крапель крові з ранки або відсмоктати отруту за допомогою спеціальної кровосисної банки. Якщо банки немає, можна скористатися звичайною медичною банкою або відсмоктати отруту ротом. Але слід пам’ятати, що невеликі подряпини у ротовій порожнині та карієсні зуби можуть призвести до отруєння того, хто надає допомогу.
Далі на рану накладають серветку, змочену розчином пероксиду гідрогену. Кінцівку краще іммобілізувати, для послаблення болю прикласти щось холодне.
Не чіпайте плазунів і вони не чіпатимуть вас!