Питна вода у Тернополі якісна, кажуть в обласній санітарно-епідеміологічній станції. Гірша ситуація в області. Як інформує ТВ4, з перевірених центральних джерел водопостачання, громадських та індивідуальних криниць частина не відповідає санітарним нормам за хімічними та бактеріологічними показниками, відтак використовувати таку воду можна лише для технічних потреб. Брак у ній необхідних організму людини фтору та йоду медики радять компенсувати відповідними зубними пастами та використовуючи у їжу морепродукти і йодовану сіль.
- Протягом першого півріччя відібрані проби питної води не відповідали держстандарту по хімічних показниках - 5%, і по бактеріологічних показниках було досліджено понад 3,5 тисячі зразків води, не відповідали 218 зразків або 6,1%, Це досить вагомий показник. - каже Богдан МАРКІВ заступник головного державного санітарного лікаря Тернопільської області.
Часто питна вода у водогонах забруднюється через їх пошкодження чи аварії, адже системи водопостачання застарілі, кажуть в Тернопільській обласній санепідстанції. До того ж в районах бракує автоматичних хлораторних станцій, тому хлорування, тобто знезараження води у більшості з них проводять не автоматизовано, а відтак не достатньо якісно. Чималою загрозою є забруднені централізовані джерела водопостачання.
Богдан МАРКІВ повідомляє, що було відібрано коло трьох тисяч зразків води. З них 10% не відповідали вимогам державного стандарту. Традиційно високі бактеріологічні показники з централізованих джерел постачання - це понад 10% в Борщівському, Чортківському, Заліщицькому районах.
Серед забруднених джерел водопостачання є і громадські криниці. Їх за перше півріччя цього року епідеміологи обстежили понад 1300. 14% з відібраних проб води не відповідають санітарним вимогам за хімічними показниках, трохи менше - і за бактеріологічними. Найбільше перевищення вмісту нітратів виявили у Борщівському, Козівському, Збаразькому, Лановецькому та Теребовлянському районах. Не краща ситуація на Тернопільщині і з індивідуальними криницями, особливо в цих районах. Епідеміологи кажуть, інакше й бути не могло, адже вода в громадських та індивідуальних криницях з одного водяного горизонту. Високий вміст нітратів у воді фахівці пояснюють потраплянням у неї добрив, які використовують у сільськогосподарській діяльності. Пити таку воду заборонено. Тепер її призначення - лише технічне. Щодо обласного центру - у санепідстанції запевняють: вода якісна.