Наприкінці січня ГО "Автомайдан Тернопіль" офіційно звернувся до Департаменту охорони здоров"я облдержадміністрації з проханням провести службове розслідування і покарати винних у невчасному наданні медичної допомоги і розслідувати причини затримки швидкої допомоги, що могло призвести до смерті двох молодих людей.
Тоді між селами Мшанець та Деренівка Теребовлянського району (Тернопільська область) внаслідок ДТП загинув молодий хлопець та його сусідка, які разом їхали зустрічати тіло Володимира Труха - "кіборга" Донецького аеропорту. За словами свідків, "Лада" молодого тернополянина зіткнулася лоб-в-лоб з бусом "Мерседес-Спринтер".
У свою чергу директор Центру екстреної медичної допомоги в Тернопільській області Михайло Джус запевняє, що лікарі прибули швидко, а історія про те, що «швидка» прибула аж через 40 х впісля виклику, за його словами, виникла через те, що дана бригада була викликана вже згодом і приїхала після того, як 3 попередні вже побували на місці ДТП.
«З моменту надходження повідомлення до прибуття першої медичної бригади пройшло 12 хв. На місце події приїхали одразу три машини «швидких» – з Теребовлі, Копичинців та Буданова. Першою приїхала бригада з Теребовлі. Вона констатувала смерть водія, провела сортування і забрала молоду жінку у важкому стані, іншу потерпілу повезли копичинецькі медики, а водія буса – буданівська бригада. З моменту виклику до госпіталізації хворих пройшло 30 хв. Після повідомлення у ЗМІ про затримку «швидкої» нами була створена спеціальна комісія. Вона виїхали на місце трагедії, взяла пояснення у свідків, головних лікарів та працівників бригад. На мою думку, непорозуміння виникло у зв’язку з тим, що через годину на місце трагедії приїхали батьки загиблого хлопця. Батькові стало погано, і присутні викликали ще одну машину «швидкої». Медики приїхали і надали допомогу чоловікові. Тіло водія і досі знаходилось на місці аварії, адже медики не мали права його забирати. Це роблять працівники міліції. Мабуть, хтось із людей, які тільки-но прибули на місце події, подумав, що це перша «швидка», яка прибула з моменту трагедії, і розповсюдив таку інформацію. Мені не зрозуміла позиція громадської організації, яка оприлюднила недостовірні дані. Адже одразу після аварії її представники приїхали на станцію швидкої допомоги і зробили копії сторінок журналу викликів, де зазначено час, коли надійшов дзвінок. Також активісти були і в лікарнях, де госпіталізовані потерпілі, й ознайомилися з документацією. Тому такі заяви я розцінюю, як популізм. У нас зараз немає проблем із доїздом. Нещодавно ЦЕД отримав нові автомобілі «швидкої», тому медики готові виїжджати і надавати допомогу», – запевнив Михайло Джус видання «Номер один».