Очільники МОЗ не забувають про Тернопілля

Керівництво Міністерства охорони здоров'я не оминає увагою Тернопільщину. Навесні до нас приїжджав І.Ємець, наприкінці літа Тернопілля відвідав О.Аніщенко (міністри колишній і теперішній), а в перші дні вересня - заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов з робочим візитом відвідав Тернопільську область.

Під час поїздки Олександр Толстанов обговорював з Головою Тернопільської обласної державної адміністрації Валентином Хоптяном питання реформування галузі охорони здоров’я в Тернопільській області.

Заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов та начальник головного управління охорони здоров’я Михайло Буртняк відвідали Тернопільську університетську лікарню, де оглянули відділення інтенсивної терапії та анестезіології, кардіологічний та неврологічний центри.

Структура університетської лікарні представлена 6 центрами, до складу яких входять 19 стаціонарних спеціалізованих відділень, 13 параклінічних, 5 допоміжних підрозділів та одним сектором.

Високоспеціалізована, консультативна і стаціонарна допомога в закладі здійснюється відповідно до затверджених державних та обласних програм: «Профілактика та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань»; «Цукровий діабет»; «Боротьба з хворобами крові, кровотворної та лімфоїдної тканини» на виконання яких впроваджується в практику лапароскопічні методи хірургічних втручань.

Спеціалісти-ортопеди освоїли методику імплантації кульшових та колінних суглобів, в офтальмологічному центрі імплантація кришталиків здійснюється методом факоемульсифікації, в центрі кардіології освоєно і широко впроваджено в практику операції – імплантації одно- та двохкамерних кардіостимуляторів. Пацієнти в термінальній стадії ниркової недостатності успішно лікуються методами гемодіалізу та перетоніального діалізу.

Важливими напрямами подальшого розвитку КЗ ТОР «Тернопільська університетська лікарня» є створення центру рентгенваскулярної хірургії з використанням інтервенційних методів лікування, будівництво лабораторного корпусу з централізованою стерилізаційною, відкриття сателітного центру гемодіалізної терапії в Кременецькому районі, впровадження інформаційних технологій на основі комп’ютеризації лікарні.

Заступник Міністра зустрічався з пацієнтами та працівниками лікарні, яких розпитував про якість лікування у закладі. Олександр Толстанова цікавили проблеми та потреби закладу, він зробив висновок, що лікарні такого типу необхідні і треба підтримувати нові - об’єднані форми навчання та лікування.

Після відвідування Тернопільської університетської лікарні заступник міністра відвідав Тернопільську обласну клінічну комунальну психоневрологічну лікарню, де побував у відділеннях неврології, інтенсивної терапії, в кабінеті комп’ютерної діагностики, а також у фізіотерапевтичному відділенні, водолікарні, зустрівся із зав. кафедрою неврології Світланою Шкробот, ректором Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського Леонідом Ковальчуком, з якими обговорив перспективи подальшої співпраці.

Також Олександр Толстанов зустрівся із студентами Тернопільського державного медичного університету, оглянув учбові кімнати, умови навчання студентів та їх участь у лікуванні пацієнтів Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні, цікавився перевагами такої співпраці

Тернопільська обласна психоневрологічна лікарня працює за напрямком забезпечення в повному обсязі висококваліфікованою спеціалізованою медичною допомогою осіб з психічними і неврологічними розладами здоров’я в амбулаторних умовах і стаціонарі.

З цією метою в лікарні функціонують: центр медико-соціальної реабілітації хворих з органічними ураженнями нервової системи; судинний центр для надання спеціалізованої допомоги хворим з гострими порушеннями мозкового кровообігу; фізіотерапевтичне відділення з водолікарнею; діагностичний центр.

Щороку в лікарні стаціонарно оздоровлюється близько 11тис. хворих, в т.ч.: неврологічних – 5300 (з них сільських жителів – 39%); психіатричних – 5700 (з них сільських жителів – 49%)

Серед заходів, що на часі у спеціалістів лікарні – удосконалення надання психіатричної і неврологічної допомоги мешканцям області, впровадження в практику новітніх методів діагностики та лікування недуг, а саме: розширення впровадження тромболітичної терапії хворим з ішемічними інсультами, втілення в практику інвестиційного проекту по встановленню МРТ, налагодження телекомукаційних зв’язків з лікувальними закладами області та провідними клініками нашої держави.

Прес-служба МОЗ України