У Тернополі розплавлений у бою двигун БТРа виставлять на аукціон

Розплавлений двигун БТРа з Донбасу стає скульптурою-оберегом на Тернопільщині. Знищений агрегат зі Щастя привіз місцевий волонтер. Як назвати художній жах війни – мають визначити на громадських слуханнях. Після цього, вже з новим «ім‘ям», двигун виставлять на аукціон і продадуть, щоб купити тепловізор для військових.

Досвідчені механіки на розплавлений двигун БТРа реагують доволі незвично, адже таке бачать вперше. Розповідають: щоб двигун так розплавився, обидва бензинові баки БТРа повинні були бути повними.

«Видно, щось підтримувало цей вогонь. Адже, щоб так розплавилося, температура мала б бути високою», – припускає майстер-механік Назар.

А ось оберіг у сплавленому моторі побачив тернопільський волонтер Богдан Кіндій. Він забрав його з попелища від БТРа у місті Щастя, Луганської області. Розповідає, що машина зайнялась від попадання снаряда. Дякувати Богу, українські військові, які були поруч на блок-пості, вижили, передає ЗІк.

«Я сидів на кухні, довго розглядав цю фігурку і вона мені почала подобатись. У ній я побачив різне: і печеру, і крило ангела, яке ніби її закриває, охороняючи. Чим більше дивишся на згарок, тим більше закохуєшся у нього», – зізнається волонтер.

Відтак, чоловік вирішив допомогти хлопцям, які вижили і досі перебувають на передовій. Вигадав, щоб діти з тернопільських шкіл дали назву скульптурі, аби її згодом можна було продати на аукціоні.

Тут дитяча фантазія не знала меж. Одні побачили у скульптурі – Божу Матір, яка оберігає вояків, інші – дівчину у довгому платті, яка схилила голову. Іще хтось – серце чи водоспад.

«Я б назвав це «Краплі мужності». Тому що багато людей відали своє життя за нашу Україну і проявили мужність, ніби померлі і є цими краплями», – вирішив учень класичної гімназії Саша Субчук.

«Маємо дуже багато варіантів. Діти побачили у цьому «Серце Свободи», «Водоспад війни». Ще є назва «Серце АТО». Ми доручили цю справу дітям, щоб фігурка несла в собі якийсь символізм для того, щоб можна було її як найдорожче продати. За ці кошти хочемо купити тепловізор тим хлопцям, які, власне, були в тому місці, де БТР підірвався», – розповідає волонтер Любов Вовк.

Щоб військові довго не чекали на свій тепловізор, Богдан планує щодня обходити по кілька шкіл у пошуках дитячих ідей або ж чекає дописів у соціальних мережах – https://www.facebook.com/dlya.ato.