Більше двохсот п’ятдесяти повідомлень про шахрайства з банківськими картками надійшло минулого року у департамент безпеки одного з банків. Сто двадцять з них правоохоронці внесли в єдиний реєстр досудових розслідувань.
Загальна сума, яку втратили мешканці Тернопільської області у дві тисячі чотирнадцятому році, перевищує триста тисяч гривень.
У цьому році працівники банку зафіксували уже близько шістдесяти випадків шахрайства з них по тридцяти двох розпочали кримінальні провадження. Щоб вберегти кошти користувачів карток, представники банку основні моменти прописали в договорі, який підписується з клієнтом. Одна з основних умов – нерозголошення особистих даних.
Дозволяється повідомляти лише номер картки, який складається із шістнадцяти цифр. Інша інформація – конфіденційна. В жодному разі не можна говорити стороннім пін-код картки, термін її дії, який вказаний на основному боці, а також цифри, зазначені на звороті.
Працівник фінустанови ніколи не буде випитувати особисті дані. Уся необхідна інформація уже є в банківському реєстрі. Єдине, про що може запитатися консультант, це кодове слово, яке прописується при активації картки. Якщо ж у клієнта банку є кілька карток, то його можуть запитатися ще й чотири останніх цифри шістнадцятизначного рахунку.
Найбільше потерпають неуважні та безпечні власники банківських карток, купуючи та продаючи товари в інтернеті. Шахраї не рідко прикидаються працівниками банку і повідомляють про ті чи інші проблеми з нарахуванням коштів та просять сказати конфіденційну інформацію. Нехтують правилами безпеки люди, повідомляючи коди, які приходять есемесками.