В Тернополі відкрили виставку робіт хворих на ВІЛ-СНІД

В рамках всеукраїнської акції "В ім'я життя" в Українському домі "Перемога" сьогодні відкрили виставку робіт людей, хворих на ВІЛ-СНІД. Як повідомляє ТВ4, на виставці представлені картини, прозові і віршовані твори та роботи з прикладного мистецтва ВІЛ-позитивних людей з Тернополя, Києва, Чернігова, Миколаєва, Одеси, Сімферополя та інших міст України. Діятиме виставка протягом тижня.

Любов МЕДВЕДЬ   психолог, співорганізатор виставки, пояснює:

- Вони бояться померти, вони бояться залишити свою сім'ю, вони бояться залишитися без підтримки. І оця фонова емоція страху заважає їм жити, заважає бути успішними, реалізовувати себе.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА, учасниця регіонального представництва ініціативної групи Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, розповідає:

- Ми нещодавно мали таку проблему, коли статус вагітної жінки відкрили в районі Тернопільської області і їй довелося через цькування суспільства переїхати.

Серед представлених робіт 5 - від людей з Тернопільської області. Організатори кажуть, через провінційність Тернополя та області люди бояться визнавати свій позитивний ВІЛ-статус перед суспільством. Серед робіт, представлених на виставці, були і дитячі.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА зауважує:

- Дуже багато прийшло дитячих робіт. Дитячі роботи є від трьох і до дванадцяти років. Найбільше вражаючим особисто для мене було, коли ми брали картину Антона, якому 7 років. Нам написала його мама: "Дуже дякую, що ви повірили в мою дитину, що дали можливість показати, що вона щось вміє".

Головний лікар Тернопільського обласного центру із профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом Володимир НОСКО каже, що коли лише створювали центр, на обліку перебувала 1 особа. Сьогодні на обліку в центрі - 1865 людей. Щорічно в центрі реєструють 120-150 нових випадків захворювання ВІЛ-СНІДу. Головний лікар Тернопільского центру із профілактики ВІЛ-СНІДу наголошує, зросла кількість "аварійних ситуацій" і каже, якщо є найменша підозра зараження ВІЛ-СНІДом, потрібно одразу звернутися в центр з профілактики та боротьби.

Володимир НОСКО: 

- На сьогоднішній день центр забезпечений препаратами постконтактної профілактики, які є в нас в центрі і ми готові надавати допомогу. За весь період з 87 року по сьогоднішній день жодна людина, яка попала в аварійну ситуацію, отримуючи препарати, які ми видаємо безкоштовно, на сьогоднішній день не захворіла.

У рамках акції відбулась також презентація свічок від відомих людей Тернополя із побажаннями ВІЛ-інфікованим. В такий спосіб ці люди підтримують тих, хто живе із невиліковною хворобою.