17 жовтня 2011 року заступник голови обласної державної адміністрації Петро Володимирович Гоч та начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Миколайович Буртняк прийняли участь у нараді під головуванням Міністра охорони здоров’я України Аніщенка О.В. з приводу реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони здоров’я матерів та дітей».
Начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації М.М.Буртняк доповів про стан організації створення та фінансування регіонального перинатального центру і зазначив, що на сьогодні в області функціонують 23 родопомічні заклади, що приймають 11 – 12 тис. пологів в рік, - інформує Обласне управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА.
Необхідно відмітити, що з 12,0 тисяч пологів на рік в області біля 35-40% - це патологічні пологи, що складає біля 4000 пологів. Ці вагітні групи високого ризику повинні скеровуватись та розроджуватись на ІІІ рівні - в перинатальних центрах.
Більше половини передчасних пологів в області проведено в перинатальному центрі, що дозволило знизити перинатальну смертність до 9‰ (проміллів) та дитячу до 8 ‰ (проміллів) в 2010 році, що є кращим загальнодержавного показника. (по Україні – 10,5%о в 2010 році).
Подальший розвиток перинатальної допомоги в області вирішено проводити шляхом перепрофілювання та реорганізації малопотужних пологових відділень на основі положень Концепції розвитку перинатальної допомоги в Україні та створення сучасного регіонального перинатального центру.
Реорганізацію перинатальної служби в області вирішено проводити в три етапи.
Протягом 2011-2012 років передбачається провести оптимізацію (перепрофілювання) акушерських ліжок у п’яти пологових стаціонарах в районних лікарнях при збереженні пологових стаціонарів в центральних районних лікарнях та перепрофілювання гінекологічних ліжок у малих районних лікарнях.
У результаті реорганізації перинатальної служби в області, ліжковий фонд може бути скорочений до кінця 2012 року на 60-64 акушерсько-гінекологічних ліжок.
Наступним етапом буде перепрофілювання до 2014 року малопотужних пологових відділень окремих центральних районних лікарень з кількістю пологів менше 300 за рік.
На ІІІ етапі до кінця 2014 р. – планується створити міський і 2 міжрайонні перинатальні центри.
В області прийнято рішення про створення регіонального перинатального центру на базі існуючого Тернопільського обласного перинатального центру „Мати і дитина”, який утворений і функціонує з 2008 року , як комунальний заклад обласної ради
На сьогодні стаціонарні відділення обласного перинатального центру розраховані на 195 ліжок і включають 6 стаціонарних відділень:
У складі обласного перинатального центру сформовані також відділення інтенсивної терапії новонароджених на 6 ліжок, яке частково оснащене медичним обладнанням з благодійної організації „Фонд Віктора Пінчука” - „Колиска надії” та відділення анестезіології і реанімації на 6 ліжок, обласна консультативна жіноча консультація з центром планування сім’ї та відділення пренатальної діагностики.
Для реалізації Національного проекту «Нове життя» в Тернопільській області вжито ряд заходів:
- відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації утворена під керівництвом голови облдержадміністрації робоча група з реалізації національного проекту розвитку Тернопільського обласного перинатального центру «Мати і дитина» ;
- затверджений потижневий план-графік створення регіонального перинатального центру у 2011році;
- розпорядженням голови ОДА замовником проекту реконструкції та капітального ремонту в області визначено управління капітального будівництва облдержадміністрації, технічним виконавцем буде архітектурно-будівельна науково-проектно-виробнича корпорація „Терно-корс”;
- рішенням сесії обласної ради виділені кошти в сумі 300,0 тис. грн. для проведення передпроектних робіт та розробки проектно-кошторисної документації. Завершується розробка будівельної частини проекту.
- вся необхідна документація згідно існуючих вимог подана на розгляд і погодження з робочою групою Національного проекту „Нове життя”: медичне завдання на реконструкцію, технічне завдання на обладнання, плани заходів з визначенням потреби у бюджетних коштах, концепція перинатального центру та інші документи).
- зроблено попередні розрахунки видатків для робіт з реконструкції, перепланування приміщень і матеріально-технічного забезпечення обласного перинатального центру „Мати і дитина”, які складуть 15,0 мільйонів гривень, та остаточно будуть визначені після завершення проекту реконструкції приміщень архітектурно-будівельною науково-проектно-виробничою корпорацією „Терно-корс” із залученням спеціалістів з медичних технологій та на придбання медичного обладнання в сумі 12,0 мільйонів174 тисячі гривень ( всього на суму 27,0 мільйонів 474 тисячі гривень). Згідно графіка плануємо всі роботи провести і завершити у 2012 році, кошти місцевого бюджету будуть передбачені в обласному бюджеті в сумі 5 – 6 млн. грн.;
- на створенням відповідної матеріально – технічної бази перинатального центру ми вже активно працюємо у біжучому році.
- вкладено 756 тисяч гривень в друге акушерське відділення, де створено 6 індивідуальних післяпологових палат та 1 сімейна пологова палата відповідно до сучасних вимог;
- після проведеного раніше ремонту створені умови для функціонування консультативної жіночої консультації з центром планування сім’ї, пренатальної діагностики, частково проведено ремонт операційного блоку, проведено встановлення металопластикових вікон у відділенні оперативної гінекології.