«Не хочу», «Не буду», «Не маю часу», - приблизно так відповідали більшість спудеїв одного із тернопільських вишів на запитання, чи будуть вони відзначати своє «професійне» свято – День студента, яке традиційно святкують 17 жовтня.
Свої доволі пасивні відповіді молодь аргументувала тим, що, на жаль, цей знаний празник припав на понеділок, та ще й в самий розпал навчального процесу. Тож попри свій природній, для спудея, потяг до лінощів та халяви, довелося проміняти цілком законний привід для розваг та відпочинку – на навчання.
- Про те, що сьогодні День студента я, звісно, знаю, але на святкування часу не буде, бо маю доробити навчальний проект, - каже 19-річний Любко Гнатишин.
- Так, про свято мені відомо, от тільки на цьому й все. Може б і пішов сьогодні до якогось клубу, чи десь відпочити, але майже всі друзі просто не вилазять з науки, тому й мені нічого іншого не залишається, як їх наслідувати, - зізнається студент-другокурсник Валентин Бойко.
В необхідності зробити День студента вихідним переконана майбутній філолог Мар’яна Гудь. Дівчина каже, що це єдиний «законний» спосіб відпочити, не прогулюючи пари:
- Ні. святкувати не вийшло, бо дуже багато задали вчити. Це не свято, а навіть не знаю що (обурюється – авт.). Для нас його мали хоча б вихідним зробити, а так - тільки «нагрузили» більше.
Як розповідали студенти, багато з них вирішували не тягнути аж до понеділка, та святкували ще в неділю. Решту ж – проігнорували празник.
- Не відзначав, бо не знав. Та й навіть якби знав – то навряд чи веселився за звичними шаблонами. В нас День студента перетворилося із свята на: «Йдемо, лишній раз нап’ємось», - каже юний маркетолог Микола Лучик.
Підтримує думку хлопця студентка педуніверситету Тетяна Колеснік:
- Не святкувала, бо я не п’ю. Тобто у звичних компаніях мені робити нічого... Та й нас так грузять навчанням, що навіть часу на прогулянку не завжди знайдеш.