Що хвилює тернопільську молодь? Про молодь здебільшого висловлюються старші, і здебільшого зверхньо. Мовляв, ми такими не були.
Ось лише деякі коментарі тернополян на адресу сучасних юнаків та дівчат:
- Молодь? Та що там казати. П’ють, курять змалку, вештаються вулицями… Вони не живі, вони сидять в комп'ютерах, а що там? Сама порнографія.
- Вони розбалувані. Живуть за батьківські гроші. Батьки по закордонах заробляють, гарують, а молодь того не цінує – вони ті гроші на бари викидають.
- Їм зараз легше, бо тепер все є. Але це діти реклами. Рекламують всякий непотріб, а їм кортить спробувати, бо це спокуса.
- Вони не знають біди, та й добре, що не знають. Але багато хто живе без усякого сенсу – запхають навушники, слухають пісні чужою мовою, без смислу, і ніщо їх не хвилює.
- Сучасна молодь звикла, що все можна купити – диплом, наприклад. А в житті не так… Чи справді тернопільська молодь така байдужа? Напевно, як в усі часи, як в кожному поколінні, є серед наших юних сучасників відповідальні і легковажні, працьовиті і не дуже, запальні і пасивні, чутливі і байдужі.
Адже в Тернополі є не лише бари та нічні клуби, а й бібліотеки, басейни, спортивні майданчики,. І там теж багато молоді.
Яскраво характеризує спектр актуальних проблем сучасної тернопільської молоді чергове опитування «Голос міста», проведене сайтом 0352.com.ua. На наші запитання відповіли 786 чоловік.
Як виявилося, на першому місті в молодих людей зовсім не розваги.
38% опитаних турбують проблемами працевлаштування. Вони серйозно дивляться в майбутнє, але, на жаль, не мають можливості реалізувати себе за умов прогресивного безробіття.
На другому місці серед важливих проблем - відсутність можливості достатньо заробляти. Про це заявили 33% опитаних, що й не дивно при тернопільських зарплатах – найнижчих в країні.
11% опитаних стурбовані житловими проблемами. Далеко не всіх влаштовує перспектива проживання спільно з батьками, бо часто це проживання в старій тісній «хрущовці», і далеко не всім світить мати власне житло, навіть в далекій перспективі. А як за таких умов одружуватися, планувати майбутнє?
Проблеми алкогольної та наркотичної залежності, як і проблеми кар'єри та особистісного росту є актуальними для 6 % опитаних. А 3 % акцентують увагу на фінансовій залежності від батьків.
Проблеми якості освіти, за результатами опитування, важливі для 2% - отже, з освітою в нас не все так погано. Залишається сподіватися, що наша молодь, здобувши якісну освіту, все ж таки здобуде і можливість реалізувати себе в суспільстві – отримати гідну зарплату, реалізувати право на житло, досягти фінансової незалежності. Тоді покращиться демографічна ситуація, і ми не будемо писати про українців як про націю, що вмирає, а молодь не шукатиме райдужних видив і гострих відчуттів в наркотиках та алкоголі.