Тернопільська швидка готується до Євро-2012. У зв'язку із проведенням футбольного чемпіонату, в Україні реформують службу швидкої медичної допомоги. В перспективі - створення єдиної служби 112, яка б за прикладом Європи та США об'єднувала роботу відразу трьох служб - швидкої, МНС та міліції.
Та як цього досягнути поки єдиної думки в країні немає, каже головний лікар тернопільської міської "Станції швидкої медичної допомоги" Михайло Джус. Асоціація працівників швидкої допомоги України готує власні пропозиції до міністерства охорони здоров'я. Водночас у тернопільскій швидкій завдяки підготовці до Євро розраховують на гроші та нове обладнання, повідомляє "TV-4".
Службу "сто дванадцять" в Україні мали б створити до початку Європейської футбольної першості у дві тисячі дванадцятому році. Та зорганізувати для єдиного реагування відразу швидку, міліцію і МНС буде не просто, каже головний лікар Тернопільського міського комунального закладу "Станція швидкої медичної допомоги". Приміром у Польщі подібна реорганізація зайняла біля десяти років. Щодо підготовки українських швидких до Єврочемпіонату, тут чекають на покращення принаймні матеріальної бази. Міністерство охорони здоров'я уже працює над тендером закупівлі трьохсот сучасних укомплектованих машин швидкої. На дві із них - карету швидкої та реанімобіль претендує і тернопільська швидка медична допомога.
"Машини коштують від сімдесяти тисяч до сто тисячс Євро. Чим відрізняються ті машини від наших: якщо ми десь купляєм машину швидкої допомоги і кажемо - це машина вже для бригади в нас є. То там шістдесят відсотків є медобладнання, а сорок відсотків тільки машина. Тобто машина сама по собі нічо не вартує, вартує встановлене медичне обладнання",- каже Михайло ДЖУС, головний лікар Тернопільського міського комунального закладу "Станція швидкої медичної допомоги" .
Машини швидкої дістануться тим областям, які будуть задіяні під час проведення Євро. Відтак у Тернополі розраховують що по завершенні реконструкції центрального стадіону місто таки стане тренувальною базою для однієї із команд-учасниць європершості.
"Надіємося шо в нас буде базуватися одна з команд і держава мала би це врахувати. Тож до служби швидкої медичної допомоги в Тернополі мав би бути інший підхід, маю на увазі і по ліках, і по забезпеченні, і по тих самих машинах"- зазначив Михайло Джус.
Водночас Михайло Джус сподівається, що держава також проведе навчання з англійської мови для диспетчерів швидкої, адже іншомовних туристів Тернополю під час Євро вистачатиме.