Відбуваються «тренінги з безпеки» щоп’ятниці. Минулий захід відвідали близько 50-ти чоловік. Серед слухачів було декілька тих, хто вже втрапляв в пастки шахраїв. Ситуація дійсно критична – зловмисники щораз придумують нові схеми обману та видурювання грошей. Правоохоронці з тим вдіяти, наразі, нічого не можуть.
- На семінарі можна почути про найбільш поширені форми мобільного шахрайства, це – різноманітні пропозиції і прохання, які надходять абонентам за допомогою SMS, вислати кошти абоненту, який хоче зателефонувати, але немає коштів, розіграші від «мобільних компаній» чи «комерційних структур», - розповідає заступник голови міської «Самопомочі» Олег Нитка. – Приміром повідомлення « Ви виграли автомобіль. Перетелефонуйте!». Досить актуальним залишається і дзвінок родичам з повідомленням «ваш син в міліції».
Хоча сама схеми досить примітивні, вона продовжує працювати і приносити злочинцям прибуток. Загалом на семінарі розповідають про сорок злочинних схем.
- Якщо ви стали жертвою шахрайства – чим швидше повідомте про це оператора і правоохоронні органи: це не тільки допоможе знешкодити любителів легкої наживи, а й збільшить шанси повернути ваші кревно зароблені, - радить читачам учасник «Самопомочі» Віктор Генсерук.
Та єдиний надійний спосіб захисту – поінформованість. Бути пильні і не забувайте, що безкоштовний сир буває лише у мишоловці.
ДОВІДКА
Отримати інформацію про точний час та місце проведення щотижневих навчань з мобільної безпеки можна в офісі «Самопомочі» на Руській, 52 чи за номером 52-27-27.