При виконанні такої специфічної роботи як електромонтаж, без цілого набору спеціальних інструментів просто не обійтися. Причому будь-який електромонтажний інструмент обов'язково повинен бути в повному порядку, оскільки від цього безпосередньо залежить якість і швидкість виконання монтажних робіт, а також безпека самого електромонтажника.

Сьогодні на ринку пропонується настільки велика кількість різних електромонтажних інструментів, починаючі зі струмових кліщів і закінчуючи різноманітними викрутками, що кожен електрик без проблем зможе зібрати для себе цілий набір з урахуванням своїх переваг і потреб. Як правило, всі інструменти можна розподілити за трьома різними категоріями:

  • Ручного пристосування (плоскогубці, затискні кліщі і т.і.).

  • Вимірювальні прилади (струмові кліщі і т.і.).

  • Електроінструменти.

 

Що стосується ручних інструментів, то для електромонтажних робіт обов'язково знадобляться наступні: викрутки, монтажний ніж, бокорізи, плоскогубці, молоток і зубило, круглогубці. Але це лише стандартний набір інструментів. Наприклад, якщо вам необхідно виконати з'єднання проводів або опресовування наконечників, то додатково може знадобитися купити прес-кліщі. Це обжимний інструмент, який використовується для з'єднання проводів і опресовування наконечників. З їх допомогою можна якісно і досить швидко прокладати проводку. Обтискні кліщі - невід'ємний інструмент електрика, який надає електромонтажні послуги. Існують гідравлічні, а також механічні ручні кліщі для обтискання дротів. Для рідкісного використання доцільніше буде купити стандартний інструмент для електромонтажу - механічні прес кліщі, які коштують значно дешевше за гідравлічні.

Також в арсеналі кожного електрика обов'язково повинен бути інструмент для зняття ізоляції. Головне його завдання - зачистка дротів. Сьогодні існує кілька видів таких інструментів - щипці, кабельні ножі, стріппери, кліщі для зняття ізоляції.

 

Вибір відповідного пристосування залежить від обсягу виконуваних робіт, перетину дроту і уподобань майстра.