Оцінка будинку проводиться за встановленими правилами, а її вартість залежить від параметрів та площі будівлі, її стану, року будівництва, місця безпосереднього розташування, а також самої мети, задля якої вона і здійснюється. В окремих випадках в її спектр включена і оцінка землі, на якій побудований житловий комплекс, наприклад, для переоформлення земельної ділянки на іншу особу.

В яких випадках проводиться експертна оцінка будинку?

Експертна оцінка майна проводиться у разі зміни власника. Зокрема це стосується договорів купівлі-продажу, спадкування, передачі житла в заставу, продажу іншим власникам тощо. Вона проводиться з урахуванням витрат на будівництво, а також у порівнянні з пропозиціями продажу аналогічних об’єктів у регіоні.

Оцінка майна потребує роботи експертів, які володіють знаннями стосовно діючого законодавства та всіх нюансів якісної підготовки до переоформлення. Тому доцільно звернутися до спеціалізованої організації, що надає повний перелік послуг.

Які документи необхідні для оцінки житлового майна?

Для проведення експертної оцінки будинку необхідно підготувати наступний перелік документів:

  • Свідоцтво про нерухоме майно, договір купівлі-продажу, свідоцтво про право наслідування або інші документи, що підтверджують право власності.

  • Технічний паспорт БТІ.

  • Документи, що підтверджують особистість власника будинку – паспорт та ІНН.

  • Для оцінки у разі отримання спадщини, необхідним є свідоцтво про смерть власника та документ, що підтверджує зв'язок між померлим та спадкоємцем.

  • Крім того, інші документи можуть знадобитися у разі надання результатів до суду, проте вони обговорюються в індивідуальному порядку.

БТІ в Тернополі пропонує оцінку майна за найбільш доступними та виправданими цінами, які дозволять кожному вирішити будь-які житлові питання.

 

Послуги БТІ надаються у повному спектрі, з врахуванням діючого законодавства. А для їх замовлення достатньо зайти на сайт bti.te.ua та заповнити заявку. Кожен випадок розглядається окремо, особлива увага приділяється об’єктам незавершеного будівництва, які потребують наявності більшого спектру документів.