Кожен домовласник знає: приватна власність потребує огорожі. Цілі можуть бути різними: захист від сторонніх очей, від грабіжників, від зовнішніх сторонніх впливів, - не важливо, але огорожа ділянки, якою б вона не була - обов'язкова.

Сучасний ринок будівельних послуг Львівблокбуд пропонує багато варіантів парканів для приватних і заміських будинків. Вибрати необхідний для конкретної території варіант не так-то просто. Адже тут важлива не тільки естетична сторона питання, а й фінансова, і практична. Не всі можуть собі дозволити дороге спорудження, однак, подбати про довговічність все ж варто обов'язково.

Як вибрати підходящий матеріал і модель забору? Це багато в чому залежить від вихідних даних: чи знаходиться будинок в міській місцевості або за містом, в якій місцевості і які основні завдання майбутнього огородження ділянки. Потім, вже, визначившись з цими параметрами, потрібно врахувати і інші.

Звичайно, майстрів-умільців в нашій країні дуже багато тому, різних нестандартних варіантів вирішення можна знайти мільйони. Іноді, проявивши певну ступінь фантазії і інженерну кмітливість, господарі творять справжні шедеври на своїх ділянках. Однак якщо міркувати технічно, то основними прийнятними і більш-менш популярними є наступні види парканів: бетонні, кам'яні, дерев'яні, цегляні, металеві.

Кожен з них має свої переваги, а іноді, і недоліки. Щоб правильно підібрати свою модель, потрібно врахувати також наступні фактори.

Зазвичай враховують, чи буде паркан простим обмеженням меж двору або ж мета більш серйозна. Можливо, ви живете в небезпечному районі і необхідний захист від непроханих гостей або бродячих тварин. Буває і так, що огорожу необхідно, щоб захистити мешканців від сторонніх поглядів, якщо житло знаходиться в людному, прохідному місці. Від цих аспектів залежить чи повинен паркан бути глухим або «дихаючим», наскільки високою повинна бути ударна міцність матеріалу.

Розміри ділянки і будинку також важливі. Адже питання геометричній пропорції дуже важливий в архітектурних спорудах, безглуздо виглядають несумірні речі, неважливо, де вони знаходяться. Зазвичай, висота огорожі добре гармонує із загальним видом території, якщо не перевищує першого поверху будівлі. Невеликий за розміром ділянку не слід захищати парканом, вище півтора - двох метрів.

Природно, паркан - це частина загального стилю домоволодіння і він повинен гармонійно вписуватися в його вигляд і доповнювати його, а не суперечити. Красиво виглядають паркани, які підходять за колірним рішенням і фактурі до зовнішній обробці будівлі і стилю оформлення прибудинкової території.