Можливо не щодня, але іноді кожному з нас доводиться бувати у ресторані. Під виглядом дорогого і «самого-самого» може ховатися середній заклад, в якому і кухня не в порядку, і з персоналом проблеми. Як не помилитись і розпізнати по-справжньому гарне місце, відвідавши найкращий ресторан Львова, спробуємо дізнатися.

У кожного закладу різні концепції, але в дійсно статусному закладі гостя неодмінно зустріне швейцар або хостес. В хорошому ресторані ви побачите усмішку і прямий погляд, в не дуже - почуєте слова «одну хвилинку» від пробігаючого повз офіціанта або метрдотеля. Хоча є небезпека зовсім залишитися непоміченим.

В хорошому закладі столик для гостей обирає метрдотель та обов'язково супроводжує до місця, куди можна приземлитися і поїсти. Але робити це потрібно особливим чином, який зазвичай говорить про те, що співробітник знає свою справу.

Важливо усвідомлювати, з якого боку йде людина, яка вас супроводжує. Перебувати зліва від гостя не можна. Більшість людей правши. Коли хтось незнайомий йде із лівого боку, інстинктивно ми розцінюємо це як загрозу. Бути занадто близько до гостя - значить порушувати його зону комфорту, надто далеко - заплутувати і не давати зрозуміти, куди йти. Тому ідеальний варіант - метрдотель знаходиться з правого боку за півметра від гостя, якого він супроводжує до столика.

У ресторанах, які вважають за краще бути хорошими, а не здаватися такими, меню приносять відразу ж, максимум через півхвилини після того, як гості розташувалися.

Дуже добре, якщо відразу пропонують аперитив: келих води, вина, джин-тонік або щось інше. Але почати розмовляти з вами повинні з першої хвилини. У більшості випадків нам дають меню зі словами: «Ваш офіціант зараз підійде». Коли настане це «зараз», незрозуміло. Важливо також, що говорить, як формулює думки співробітник ресторану, який вас зустрічає і справляє перше враження.

Різні ресторани придумують якісь вербальні конструкти, як почати розмову. У наших географічних широтах зробити це досить непросто практично для будь-якої людини, в тому числі офіціанту. Найчастіше недбайливий персонал підходить і в лоб питає: «Ви готові зробити замовлення?» Хороший офіціант випаде, запропонує допомогу у виборі страв або ж напоїв. Ще один момент, який відрізняє хороший ресторан, - це компетентність персоналу і його відношення до професії. Що для нього важливо: продати їжу, отримати виручку або ж подбати про гостя? Тому люблячий свою роботу офіціант повинен добре знати меню і все в ньому перепробувати.