Цвяхи, шурупи, шпильки, гайки, дюбелі ... Без кріпильних метизів не обійтися ні в будівництві, ні на виробництві, ні в побуті. Дюбель-цвях відноситься до найбільш популярних виробів даної групи, оскільки забезпечує надійність кріплення при з'єднанні різноманітних конструкцій до бетонних, цегляних та іншим типам підстав. Хочете дізнатися більше про дюбелі від Teploma, тоді читайте цю статтю.

Що таке дюбель-цвях і його різновиди

За технологією установки і призначення дюбель-цвяхи поділяють два основних види:

Для забивання вручну. Складається виріб зі спеціального цвяха і власне дюбеля. Моделі можуть бути оснащені стопорним бортиком і мати розпірну зону. В процесі забивання цвяха розпірні елементи створюють жорстку і надійну фіксацію приєднується предмета до базової конструкції. Застосовують дюбелі в ході обробних робіт, коли кріплять легкі конструкції з деревини, пластику та інших матеріалів.

Для будівельного пістолета. Дюбель-цвяхи монтажні для професійного інструменту складаються з цвяха, що має широкий капелюшок, і рухомої Шайби, розташованої в зоні вістря. Використовують при монтуванні масивних важких конструкцій.

Дюбелі представлені пластмасовими і металевими виробами. Певний варіант вибирають в залежності від ступеня твердості базового матеріалу.

Для виготовлення синтетичного корпусу застосовують поліетилен, поліпропілен, поліамід, цвяхи виробляють із сталевих сплавів із захисним оцинкованим шаром. Вони підходять для монтування легких і невеликих елементів.

Дюбель-цвяхи для бетону металеві застосовують, коли передбачено з'єднання важких і складних конструктивних елементів. Основою кріплення є потужний стрижень із загостреним кінцем, який забезпечується стопорною шайбою. Наявність у цвяха масивної капелюшки запобігає його западання вглиб підстави. Для виготовлення цвяхів служать високоміцні марки сталі. Дюбель-цвяхи металеві з наявністю різьбових шпильок або болтів виробляють для конструкцій, що мають особливо велику масу.

Звичайний зразок дюбеля не годиться для фіксації до поверхонь з пустотілих цеглин і комірчастих бетонів, а також подібних за структурою матеріалів, оскільки розпірний елемент в тілі таких конструкцій не закріплюється. Але розроблені і випускаються спеціальні модифікації виробів, орієнтовані на кріплення в газобетоні і навіть в гіпсокартонну обшивку. На распорном тілі вони мають велику різьбу, а вістря виконано у вигляді перистого свердла. Користуватися таким кріпленням зручно, його просто вкручують в конструкцію викруткою без попереднього свердління отворів.