Багато покупців задаються питанням: «Яка вата краще: мінеральна або базальтова?». Давайте разом розберемося що це за матеріали та остаточно визначимо, що підійде в ролі утеплювача.

Картинки по запросу Що вибрати: мінеральну або базальтову вату

                Отже, мінеральна вата- це волокнистий матеріал, який використовують як утеплювач. До його складу входять мінерали, які добуваються у кар єрах, власне з цього і йде назва. Мінеральна вата буває різних видів: скловата, шлаковата та базальтова. З цього можемо зробити висновок, що базальтова вата- це різновид мінеральної вати. Найчастіше, говорячи мінеральна вата мають на увазі саме скловату, тому далі розглянемо питання, що краще скловата або базальтова вата.

               Якщо порівняти монтаж цих двох видів мінеральної вати, різниці ми не знайдемо. Класти ці матеріали можна як на вертикальні, так і на горизонтальні поверхні та обидва вони гарно справляються з функцією утеплення. По щільності базальтова вата володіє більш високими показниками, однак вона ломка ніж скловата, тому монтаж виходить трохи складнішим. Якщо оцінити експлуатаційні можливості, тут можна виділити скловату: матеріал більш еластичний, волокна довгі та не ламаються. Базальтову вату можна класти під штукатурку, вона не дає усадки, а от для цієї же мети підійде лише декілька видів скловати. Отже, підбиваючи висновки, можна сказати, що скловата та базальтова мають майже одинакові теплоізоляційні властивості, але розрізняються структурою волокон та еластичністю.

               Якщо розглянути екологічні властивості, можна впевнено виділити скловату, адже до її складу не входять небезпечні речовини, як, наприклад, формальдегідні смоли у базальтової. Щодо показників вологості базальтова вата більш заслужує уваги, бо скловата вважається вразливою до води. Обидва матеріалу не займаються.

              З перерахованих вище показників, можемо зробити висновок, що для внутрішніх робот більш підійде скловата, оскільки вона є екологічно та проста в монтажу, але якщо необхідно класти вату під штукатурку або в приміщеннях з підвищеною вологістю - вибір має бути в користь базальтової вати. Також відмітимо, що по вартості ці матеріали майже однакові. Ознайомитись з цінами та придбати мінеральну вату хорошої якості ви можете на сайті компанії «Максимус Центр», тут ви знайдете безліч якісних матеріалів за доступними цінам, в тому числі скловату та базальтову вату. Робить ремонт якісно разом з «Максимус Центр»!