На початку квітня в Харкові пройшов захід InnoHub – він об'єднав IT-фахівців, дизайнерів, архітекторів, інженерів, урбаністів, екологів, активістів. Мета події – зробити українські міста «розумними» і зручними не лише для місцевих жителів, а й для туристів, інвесторів. На даний момент вже п'ять мегаполісів реалізують інноваційні проекти

Про які смарт технології йдеться? Smart City – актуальна тема останніх років. Вона активно обговорюються не тільки в українському суспільстві. Розумні міста – світова тенденція. По всій планеті населені пункти все активніше застосовують стратегічні підходи переходу до смарт- статусу.

Чим є Smart City? Це досить цілісна концепція, мета якої – інтеграції інформаційних і комунікаційних технологій в міське життя для моніторингу та управління інфраструктурою.

Мета інновацій – поліпшення якості життя. Сучасні міста, незважаючи на свою розвиненість, не такі комфортні. Нові технології покликані вирішити цю проблему. Паралельно вони підвищують безпеку городян, позитивно впливають на ефективність обслуговування в різних сферах.

Що вже зроблено для впровадження техноло гій? Дізнавайтеся новини ШІ на порталі everest.ua. Завдання цього проекту - дозволити людині бути в курсі актуальних тенденцій. Технології розвиваються зазвичай швидко, прислужитися за ними вдається не кожному обивателю. Everest розповість про все, що можливо, пройшло повз пересічних громадян. Це не тільки технології, що стосуються розумного міста. Проект розповідає про Інтернет речей та інші актуальні технології.

Інфраструктура розумного міста вимагає впровадження нових технологій. Альтернативні підходи до енергозабезпечення, водозабезпечення – це основні завдання.

Це не повний перелік інновацій. Морські міста повинні забезпечити виробництвам можливість переробляти солону воду в прісну. Універсальна для всіх завдання – впровадження сучасних систем із сортування та переробки сміття, введення в експлуатацію не моторизованих транспортних засобів, запуск широкої мережі відеоспостереження.

Як працює Smart City? Це багатогалузевий проект. Окремо треба виділити напрямки Energy, Transportation, Water, Buildings. При комплексному підході мегаполіс можна зробити ідеальним місцем для проживання. Smart Government – в  рамках неї передбачається застосування інформаційних технологій для надання державних послуг широкому колу городян. Це істотно оптимізує роботи різних органів.