Купівля житлової нерухомості вимагає гарної підготовки. Перш ніж підписати угоду з забудовником або продавцем на вторинному ринку нерухомості, вам необхідно буде перевірити велику кількість документів. Так як сьогодні існує велика кількість шахраїв, перевірка квартири забудовника в Тернополі та по всій Україні є необхідністю, якщо ви не хочете дарма витратити свій час та кошти.
Найкращим варіантом для багатьох буде довірити перевірку квартирі спеціалісту в цій справі. Ми – юристи з нерухомості GetHom. Вже не один рік ми супроводжуємо угоди купівлі-продажу нерухомості і точно знаємо, що і як потрібно перевіряти. Детальна інформація стосовно наших послуг є на нашому сайті:
А як перевірити квартиру забудовника ми розкажемо далі.
Як самостійно перевірити квартиру від забудовника
Перевірка надійності забудовника складається з декількох етапів. Вам доведеться витратити чимало часу і сил, аби знайти всю необхідну інформацію, яка могла б дати точну відповідь на запитання – варто співпрацювати з цією компанією, чи ні. Давайте спробуємо розібратися поетапно, як правильно перевірити квартиру в новобудові
Право на землю
Найперше, що необхідно для будівництва багатоповерхового будинку – відповідна земельна ділянка. Вам необхідно буде попросити в забудовника документацію на землю. Частіше за все забудовники беруть в оренду ділянку землі у міської ради, або ж в іншої компанії. Необхідно з’ясувати, яким чином забудовник пов’язаний з власником земельної ділянки.
Зверніть увагу на те, що в договорі оренди обов’язково повинна бути вказана мета, з якою забудовник отримав землю – будівництво багатоквартирного житлового будинку. У випадку, якщо мета не вказана, або вона не відповідає дійсності – краще з компанією не співпрацювати, адже таке будівництво буде незаконним, а ви, в результаті, залишитесь ні з чим.
Містобудівні умови і обмеження
Одразу після того, як ви переконаєтеся, що забудовник законно використовує земельну ділянку – перевірте, чи є в нього містобудівні умови і обмеження. Цей документ в обов’язковому порядку має отримувати кожен забудовник, який планує будувати багатоповерховий об’єкт. Видає його міська рада, і саме в цьому документі є інформація про те, що і як може робити компанія.
Дозволи на проведення будівельних робіт
Це – також доволі важливі документи. Деякі схеми інвестування дозволяють забудовникам отримувати гроші від інвесторів ще до того, як їм будуть видані дозволи на будівництво. З такими схемами краще не ризикувати. Буває таке, що забудовник збирає гроші з інвесторів, а в результаті так і не отримує відповідних дозволів. Об’єкт так і залишають на етапі планування.
В деяких випадках у забудовника можуть бути не всі необхідні дозволи. Це також повинно вас насторожити. Адже деякі компанії залишають отримання тих чи інших документів на «потім», думаючи, що щось вдасться переоформити або доробити. Якщо ж з дозвільною документацією в подальшому щось піде не за планом – будівництво просто заморозять.
Умови на підведення комунікацій
Згідно з цією документацією до готового об’єкту будуть підведені вода, газ і світло. Якщо ж забудовник своєчасно не отримає необхідних дозволів – існує вірогідність того, що майбутні власники квартир залишаться без світла, водопостачання або газу.
Копія проекту та висновку експерта, який перевіряв проектну документацію
Вся проектна документація повинна пройти обов’язкову експертну перевірку. Тільки після цього забудовник може розпочинати будівництво. Зверніть увагу на те, чи відповідає проектна документація тому об’єкту, який насправді будує компанія.
Трапляються такі випадки, коли забудовник підписує дозвільну документацію на один об’єкт – наприклад 5-ти поверховий готельний комплекс, а по факту будує багатоповерхівку, то, скоріш за все, велика частина вкладників залишиться без квартири. Тут існує 2 варіанти розвитку подій:
-
будівництво заморозять повністю;
-
збудують лише ті поверхи, які були задокументовані.
Перевірка забудовника
Це – також важливий момент. Перед тим, як підписувати договір з компанією, необхідно переконатися в її надійності. Для початку перегляньте відгуки в мережі про роботу цього забудовника. Якщо ваш об’єкт в компанії перший – краще їй не довіряти, адже в такому випадку вірогідність того, що будівлю не введуть в експлуатацію занадто велика.
За можливості погляньте на готові об’єкти забудовника. Таким чином ви зможете на власні очі побачити, що компанія здає в експлуатацію і в якому стані. Більш детальна інформація стосовно того, як перевірити забудовника, є на нашому сайті і знайти її можна за цим посиланням:
https://gethom.com/blog/проверить-застройщика/
Як перевірити іншу нерухомість
Якщо ви купуєте квартиру на вторинному ринку – також не варто розслаблятися. Квартири від власника також несуть в собі деякі ризики. Перш за все вам потрібно перевірити самого продавця. Сьогодні доволі часто трапляється таке, що квартири продають за фальшивими документами. Перевірити паспорт ніколи не буде зайвим, але ще краще – поспілкуйтеся з сусідами. Так ви зможете переконатися в тому, що продавець дійсно є власником квартири.
Права третіх осіб
Якщо продавець не єдиний власник нерухомості, зверніть увагу на те, що в нього повинні бути дозволи на продаж квартири від співвласників. Якщо квартиру продавець купив перебуваючи у шлюбі - обов’язково повинна бути згода від дружини чи чоловіка. Навіть якщо на теперішній момент вони розлучені – квартира вважається спільно нажитим майном.
Якщо співвласниками квартири є неповнолітні або ж недієздатні – потрібно вимагати дозвіл на продаж від органів опіки. Саме вони приймають рішення стосовно продажу квартири з такими співвласниками, аби права неповнолітніх та недієздатних не були порушені.
Як перевірити нерухомість – висновки
Перевірка квартир від забудовника та продавця на вторинному ринку вимагає багато часу, уваги та знань. Якщо ви довірите перевірку документів GetHom – ми зробимо це якісно та в короткий термін. Якщо ви мешкаєте в Тернополі чи в інших містах України – наш юрист проведе перевірку та консультацію в режимі онлайн. Купувати з GetHom вигідно та безпечно.