Наркодиспансер або реабілітаційний центр?

Особи які страждають алкогольною, наркотичною залежністю, їхні родичі часто задаються питанням - куди звернутися за допомогою: в наркодиспансер або приватний наркологічний центр? У чому відмінність між цими профільними лікувальними установами? Кому довірити життя і здоров'я близької людини?

Лікування алкоголізму і наркоманії в наркологічних, приватних клініках

Як працюють наркологічні диспансери?

Наркодиспансери є державними профільними установами, що спеціалізуються на лікуванні наркотичної та алкогольної залежності. Допомога пацієнтам надається в стаціонарних умовах.

При цьому застосовуються такі методи лікування:

 1. Детоксикація.

 2. Медикаментозна терапія.

 3. Кодування.

 4. Підшивка.

На жаль, державні установи обмежуються застосуванням короткострокових методів, тимчасово стабілізуючих стан пацієнта, дозволяють домагатися тимчасової тверезості, але не усувають самої залежності. Тому часто через якийсь час алкоголізм або наркоманія починають рецидивувати, і пацієнту знову доводиться звертатися за допомогою.

Ще один нюанс, який баламутить пацієнтів та їх близьких - це взяття на облік при зверненні в наркодиспансер. Мова стосується не тільки неоднозначного ставлення громадськості до людей, що страждають подібними захворюваннями, а й серйозних проблем, що виникають в подальшому. Навіть після успішного одужання, люди, які стоять на обліку в наркодиспансері, обмежені у виборі професії, у них можуть виникати складнощі з працевлаштуванням, отриманням прав.

Відмінною альтернативою традиційним наркодиспансером є приватні спеціалізовані клініки, наприклад, центр «Реванш».

Принципи роботи реабілітаційних центрів

Приватний наркологічний центр надає повний спектр послуг з лікування алкоголізму і наркоманії в Києві.

У першу чергу, фахівці практикують довгострокові методи лікування. Вони не обмежуються однією лише детоксикацією і медичною допомогою, а роблять основний акцент на системну, психологічну реабілітацію, що гарантує досягнення стабільної ремісії.

Лікування проводиться виключно анонімно, без постановки на облік і кожному пацієнту гарантується суворе дотримання політики конфіденційності. Це правило дотримується в незалежності від того, чи пройшла людина повний реабілітаційний курс в умовах госпіталізації або обмежився короткостроковими методами, скориставшись послугою виклику нарколога додому.

Приватні клініки змінили ставлення громадськості до стаціонарного лікування. Реабілітанти проживають не в звичайній лікарні, а в комфортабельних номерах, сучасних заміських котеджах. До їхніх послуг надається спортзал, паркова зона для прогулянок, сауна. Регулярно проводяться різні заходи і тренінги.

Персонал до пацієнтів відноситься шанобливо і доброзичливо, про прояви будь-якого насильства не може йти й мови.

Як вибрати центр?

При виборі приватного лікувального закладу, що спеціалізується на боротьбі з алкоголізмом і наркоманією, варто звертати увагу на такі фактори:

 1. Тривалість роботи.

 2. Рівень кваліфікації фахівців.

 3. Відгуки пацієнтів.

 4. Надані послуги.

 5. Практикуються методи лікування.

 6. Статистика.

 7. Цінова політика.

Одним з кращих профільних установ в Україні, що займається лікуванням наркоманії та алкоголізму, є центр «Реванш». Переконатися в цьому потенційні пацієнти можуть самостійно, зателефонувавши в клініку, приїхавши на попередню консультацію, ознайомившись з інформацією і відгуками на офіційному сайті https://lechenie-narkomaniya.kiev.ua.