Дуже багатьом людям відомо, наскільки неприємний зубний біль, і немає такої людини, яка хоче випробувати його знову. Вирішення цієї проблеми існує! Як повідомляє сайт Тернополя ternopil.info, є кілька ознак, за якими ви можете розпізнати початок каріозного процесу у себе, якщо будете досить уважні до своїх відчуттів.

карієс

Перша ознака

Перша ознака - це поява не великого болю після прийому солодкої їжі, але якщо промити порожнину рота теплою водою, то біль відразу пройде, також може бути реакція і на гостру і солону їжу.

Друга ознака

Друга ознака - це поява болю від гарячої або холодної їжі, ця біль швидко проходить після припинення прийому такої їжі. Також ви можете відчувати таку біль перебуваючи на вулиці в холодну пору року або при сильному вітрі.

Інші ознаки

На жаль, буває і так що перших двох ознак людина не відчуває, але в зубі з'являється дефект, який або видно візуально, або відчувається при розмові. Рекомендую вам підійти до дзеркала і уважно оглянути кожен зуб з усіх видимих ​​поверхонь. Там ви можете побачити такі освіти як плями.

Темні плями

Вони можуть бути як білими, тобто світліше основного відтінку емалі, так і темними. Білі плями найчастіше це ділянки демінералізації емалі і можуть вказувати на карієс у стадії плями. Темні плями ви можете виявити на жувальних поверхнях зубів і в поглибленнях емалі. Карієс це чи темний наліт? Точно може визначити тільки лікар стоматолог - https://ternopil.info/stomatologia/ - тут знайдете інформацію про всі стоматології Тернополя.

стоматолог

Якщо у вас вже є пломби, то уважно огляньте їх. Якщо пломба потемніла рівномірно, то це нормально, з часом багато матеріалів для пломб можуть потемніти. А якщо ви бачите темні плями на рубежі пломби і здорової емалі, то тут можливо початок вторинного карієсу, і тоді походу до стоматолога не уникнути.

Наліт на зубах

Можливо, що ви виявите наліт на зубах, він може бути жовтим, сірим або чорним, а також зубні відкладення або зубні камені, під якими може ховатися каріозний процес.

Колір ясен

Зверніть увагу на колір ваших ясен. У нормі зазвичай він блідо рожевого кольору, але якщо ви бачите ділянку ясен біля будь-якого зуба більш червоного кольору, то це може вказувати на наявність карієсу шийки зуба або карієсу кореня зуба.

Запах з рота

Також вас повинен насторожити неприємний, гнильний запах з рота, тому що каріозний процес може локалізуватися на бічних поверхнях зубів і в областях під яснами, де скупчуються залишки їжі і відбувається процес їх гниття і відповідно з'являється неприємний запах при диханні і розмові, який можуть відчути навколишні вас люди.

Висновки

Тому дорогі друзі, якщо ви виявили у себе, хоч один з цих ознак, вам можна сміливо звертатися до лікаря стоматолога на консультацію і лікування. Адже чим раніше ви займетеся цією проблемою, тим менш болючим буде процес лікування і більше шансів зберегти зуби на довгі роки.

Бережіть себе і будьте здорові!