Ігрові ноутбуки завдяки своїм потужним компонентам, барвистому дизайну та преміальним цінам відрізняються від звичайних ноутбуків . І вони повинні бути, якщо ви хочете грати у такі вимогливі ігри, як The Witcher 3: Wild Hunt і Grand Theft Auto V, досліджуйте віртуальні світи за допомогою HTC Vive або Oculus Rift і насолоджуйтесь плавним ігровим процесом на високій частоті кадрів. Що стосується дизайну, вони також різний звір, пропонуючи шасі з більш агресивними лініями та різнокольорові клавіатури.

Залежно від вашого бюджету, вашого способу життя та ігор, у які ви хочете грати, ви в кінцевому підсумку можете витратити десь від 800 до 5000 доларів на систему, яка, ймовірно, важить від 4 до 20 фунтів. Щоб знайти правильний ігровий ноутбук, дотримуйтесь наведених нижче порад.

 

Швидкі поради

 1. Не купуйте ігровий ноутбук для низькокласних назв, таких як World of Warcraft або Candy Crush. Ці ігри можуть бути легко підтримані вбудованою відеокартою.
 2. Уникайте сенсорних екранів . Вони дорожчі і розряджають акумулятор.
 3. 17- або 18-дюймові ноутбуки, як правило, потужніші, але найменш портативні, тоді як 13-, 14- і 15-дюймові легше переносити, але часто їм не вистачає компонентів вищого класу.
 4. Переконайтеся, що клавіатура зручна. Якщо можете, вирушайте до магазину та спробуйте клавіатуру перед покупкою.
 5. Покиньте M. Завдяки 10-серійним графічним процесорам Nvidia, мобільні чіпи залишилися в минулому. Ці нові графічні процесори швидші, потужніші та підтримують VR.  
 6. Уникайте ноутбуків із низьким дозволом (менше 1920 x 1080).
 7. Отримайте твердотільне сховище. Інвестуйте в твердотільний накопичувач для швидшого встановлення гри та часу завантаження.
 8. Отримайте ноутбук принаймні з процесором Intel Core i7-6700HQ, графічним процесором Nvidia GeForce GTX 1060 та портом HDMI 1.3, якщо ви хочете насолоджуватися іграми у віртуальну реальність за допомогою Oculus Rift або HTC Vive.

Наскільки це портативно?

Що стосується ігрових систем, існують різні рівні портативності, починаючи від "піднімання колінами" і закінчуючи "звичайним ноутбуком". Як правило, чим потужніший ноутбук, тим він менш портативний.

 
 • Мінімальна портативність (17-18 дюймів) : якщо ви плануєте тримати ноутбук у себе вдома і залишати його на столі або просто переносити між кімнатами, система з 17 або 18-дюймовим дисплеєм, як Alienware 17, повинна бути нормальною. Ноутбуки цього діапазону розмірів, як правило, найпотужніші, оскільки в них досить місця для компонентів, що генерують тепло. Однак їх важко переносити, вони важко підходять для більшості сумок і занадто потребують енергії, щоб їх можна було використовувати відключеними дуже довго.
 • Середня портативність (15 дюймів) : якщо ви хочете використовувати ігровий ноутбук на колінах і частіше носити його з собою, розгляньте 15-дюймовий ноутбук, такий як OriginPC Eon15-S . Ці системи важать від 4,6 до 7,2 фунта при тривалості в середньому 5 годин 50 хвилин на заряді.
 • Найкраща портативність (13 - 14 дюймів) : Якщо ви постійно в русі, вам варто розглянути 13 або 14-дюймові ноутбуки, такі як Razer Blade . Ноутбуки цього діапазону розмірів, як правило, важать менше 5 фунтів і, як правило, мають триваліший час автономної роботи із середньою витримкою 7 годин 38 хвилин. Однак 13-дюймові 14-дюймові ігрові ноутбуки, як правило, не постачаються з найпотужнішим процесором або графічним процесором, оскільки їм просто не вистачає місця для розсіювання всього цього тепла.

 

Графіка

Відеокарта або графічний процесор є ключовим каменем вашого ігрового ноутбука. Він передає зображення на дисплей, обробляючи дані та передаючи сигнал на монітор. Через те, наскільки напруженим може бути цей процес під час запуску ігор, вам потрібен дискретний графічний процесор із власною виділеною пам’яттю, яка називається VRAM (відеопам’ять).

 

Хоча з ігровими ПК, як правило, існує мантра, яка є кращою, середній любитель ігор повинен бути в порядку з 4 ГБ VRAM. Більшість ігрових ноутбуків постачаються з графічними процесорами Nvidia, але якщо ви прихильні до AMD, є певні марки, які дозволяють вам налаштувати вашу систему відповідно.

Добре для основних геймерів

 • Nvidia GeForce GTX 1060 : Ноутбуки з 1060 картами можуть грати в такі податкові ігри, як Mass Effect: Andromeda  або Witcher 3, не жертвуючи деякими прохолодними візуальними цукерками для очей, включаючи відблиски води та природні волосся на 1920 x 1080. Можливо, вам доведеться налаштувати налаштування трохи на 4K, але не надто. Ще краще, ви можете підключити гарнітуру Rift або Vive для мобільного досвіду VR підключіться і працюйте.
 • Nvidia GeForce GTX 1050/1050 Ti - крок нижче рівня 1060, GTX 1050 випустить кілька надійних частот кадрів в іграх середнього класу, таких як Battlefield 1, при дуже скромних налаштуваннях. 1050 Ti трохи потужніший і здатний в деяких випадках підтримувати Oculus Rift та різні його назви. Однак серйозні геймери, які шукають високопродуктивну систему, напевно, будуть розчаровані.

Більш висока продуктивність

 
 
 • Nvidia GeForce GTX 1070 : середня дочірня частина набору карток Nvidia, графічний процесор 1070 також готовий до VR і здатний виробляти вражаючу частоту кадрів, але не настільки хороший, як 1080. Ви можете очікувати серйозної плавної графіки на 1080p та 4K у провідних іграх, таких як Htiman .

Hardcore Gamers і VR-Ready 

 
 • Nvidia GeForce GTX 1080 : це карта, яку потрібно обіграти. Під час нашого тестування ігрові ноутбуки, оснащені графічним процесором 1080, зазвичай перевершують середнє значення серед категорій таких ігор високого класу, як Rise of the Tomb Raider та Grand Theft Auto V, з налаштуваннями спеціальних ефектів та роздільною здатністю. І звичайно, Nvidia 1080 може легко підтримувати всі ваші пригоди у віртуальній реальності. Будьте готові викласти досить копійки, оскільки 1080-ті є лише в таких високотехнологічних системах, як Razer Blade Pro або Acer Predator 17X .
 • SLI: Оскільки два краще, ніж один, деякі ноутбуки пропонують два графічні процесори в конфігурації Scalable Link Interface (SLI) від Nvidia. Технологія дозволяє до чотирьох графічних процесорів працювати разом, масштабуючи графічну продуктивність для кращого відтворення при надзвичайно високих частотах кадрів. Деякі приклади ноутбуків SLI включають Acer Predator 21 X та MSI GT83 Titan SLI .

Nvidia Max-Q Design - Nvidia об'єдналася з виробниками ноутбуків, щоб створити Max-Q , нову специфікацію дизайну, яка фокусується на ефективності, а не на продуктивності. По суті, швидкісні графічні процесори Nvidia можуть помістити потужний графічний процесор 1080 у 0,5-дюймовий Asus ROG Zephyrus товщиною 0,5 дюйма . З меншим споживанням енергії система виробляє менше тепла, а це означає, що вентилятори використовуються не так сильно. Це означає, що ви отримуєте систему, яка крутіша і тихіша, ніж ваш типовий ігровий ноутбук, і майже така ж потужна. Графічні процесори, розроблені Max-Q, включатимуть графічні процесори 1060, 1070 та 1080.

БІЛЬШЕ:  Найкращі ігрові миші

Дисплей

Який сенс мати гладку частоту кадрів та прекрасну графіку, якщо дисплей вашого ноутбука виглядає як лайно? Щоб запобігти такому нещасному повороту подій, ось кілька вказівок, яких слід дотримуватися.

 

 • Роздільна здатність : Мінімальна роздільна здатність для будь-якого ігрового ноутбука - 1920 x 1080 - все менше, і ви вимагаєте брудної графіки. Ноутбуки з панелями QHD (2560 x 1440) або 4K (3840 x 2160) стають все більш популярними, їх хвалять за вражаючі деталі та колір. Є деякі геймери, які клянуться 1366 x 768 через збільшену частоту кадрів, але я благаю вас більше любити себе і націлюватись трохи вище.
 • Сенсорні екрани : Деякі ігрові ноутбуки почали пропонувати сенсорні екрани, що приємно, якщо ви будете грати у Candy Crush або Cut the Rope. Ми протестували широкий спектр сенсорних дисплеїв, і хоча вони мають сенс для конвертованих систем або 2-в-1, ця функція непотрібна на більшості ігрових ПК.
 • Матовий або глянсовий : як вам ваші дисплеї, глянцеві чи матові? Це більше питання переваг, ніж будь-що інше, але в обох таборах є завзяті шанувальники. Команда Glossy клянеться живими кольорами, але ця блискуча поверхня дуже сприйнятлива до дратівливих відблисків. Любителям матової панелі не доводиться турбуватися про відволікаючі відблиски, але деякі користувачі скаржаться на змиті кольори та деталі.
 • OLED:  Описана як майбутнє дисплея, панель OLED (органічний світлодіод) складається з плівки органічних сполук, які виробляють світло при введенні електричного струму. Технологія дозволяє створювати більш тонкі та енергоефективні панелі, які забезпечують неймовірно насичений колір та контраст. На даний момент Alienware 13 R3 OLED - єдиний ноутбук, який має цю технологію.
 • G-Sync або FreeSync : Кілька ігрових ноутбуків оснащені панелями, які підтримують технології G-Sync від Nvidia  або FreeSync від AMD, обидва з яких призначені для усунення неприємних графічних сліз та маніпуляцій 0n моніторів від 1080p до 4K. Хоча поточна мінімальна частота оновлення становить 60 Гц, зростає кількість моніторів, які пропонують 120 Гц, що забезпечує ще більш швидкий рендеринг без заїкання. 

 

Аудіо: Отримати гавкання так само голосно, як і укус

 

Що стосується ігор, то звук настільки ж важливий, як і візуальне зображення. Так, напевно, у вас є гарнітура, якою ви будете користуватися більшу частину часу. Але іноді ви просто хочете дозволити динамікам вашого ноутбука працювати. Ексклюзивне аудіо програмне забезпечення Nahimic від MSI є одним з наших улюблених, оскільки воно пропонує одне з найкращих об'ємних звуків як у навушниках, так і в динаміках. Він також надає кілька зручних пресетів, програмне забезпечення Bass Boost і Voice Clarification. Програмне забезпечення Dell Audio від Alienware займає друге місце, тоді як Dolby Home Theatre v4, доступний у ноутбуках Lenovo, завершує нашу трійку лідерів.

Клавіатури та тачпади

Не зациклюйтеся на таких специфікаціях, щоб забути про якість клавіатури. Ви будете бити по цих клавішах щоразу, коли граєте в гру або серфінгу в Інтернеті, тож ви хочете, щоб вони почувались комфортно і теж чудово виглядали.

 

Ось на що слід звернути увагу:

 • Подорож за ключем : в ідеалі ви хочете, щоб ключі забезпечували надійний зворотний зв’язок, не відчуваючи незручності. Для переміщення ключів ми визначили, що типова глибина становить від 1,5 до 2 міліметрів, а ідеальним є все, що ближче або більше, ніж 2 мм.
 • Спрацьовування : Ми також виміряли оптимальну кількість сили, необхідної для натискання клавіші, і встановили 60 грамів, що дає гарний пружинистий відскок. Клавіші, розташовані нижче відрізу, як правило, відчувають м’якість і потенційно можуть сповільнити вас.
 • Налаштування : Хороша ігрова клавіатура повинна пропонувати настроюване підсвічування - не тому, що це необхідність, а тому, що це виглядає надзвичайно круто! На додаток до вбудованого світлового шоу, має бути програмне забезпечення, яке дозволяє створювати макроси та пов'язувати їх із вашим профілем освітлення, а також з відповідною грою. 
 • Anti-Ghosting - це важлива функція для геймерів, яким потрібно натиснути кілька кнопок одночасно, щоб розкрити цей ударний рух. По суті, боротьба з примарами означає, що ви можете натискати відразу кілька клавіш і реєструвати їх усі.

Я помітив, що більше компаній починають сприймати гучну, клацаючу радість, яка полягає в механічній клавіатурі. Ці клавіатури, відомі своїми чудовими пружними відгуками та звуком клацання товарних знаків, пропонують одне з найкращих набору тексту, яке ви збираєтеся отримати на ноутбуці. На додаток до MSI GT83VR Titan , ви також можете отримати механічну клавіатуру на Lenovo Ideapad Y900 .

 

Що стосується програмного забезпечення для налаштування, то я є великим шанувальником програми Razer Synapse 2.0. Це дозволяє створювати профілі для всього вашого сумісного обладнання Razer (миші, гарнітури та клавіатури), крім того, щоб перетворити вашу клавіатуру на одне пекельне світлове шоу. І якщо цього недостатньо, ви можете отримати доступ до своїх творів через хмару на будь-якому ноутбуці. Для створення видовищного шоу на вашій клавіатурі я люблю як програмне забезпечення FX Alienware, так і SteelSeries Engine, яке також відстежує ваші натискання клавіш. Це стане в нагоді, якщо ви намагаєтеся відстежувати рівень убивства або інший важливий вхідний статус.

 

Процесор і оперативна пам’ять: мозок операції

 

Якщо графічний процесор - це серце ігрового ноутбука, то процесор  та оперативна пам’ять  - це мозок та гіпокамп. Процесор вашого ноутбука (ЦП) обробляє все, що не має відношення до графіки, наприклад, виконує деякі фізичні обчислення гри та керує невідтворюваними персонажами. Це також впливає на продуктивність усіх ваших неігрових програм, включаючи браузер, ОС та додатки для підвищення продуктивності. Вибираючи свій процесор та оперативну пам’ять, пам’ятайте про наступні поради.

 
 • Тільки для Intel : Ви, мабуть, не знайдете ігрового ноутбука з процесором AMD.
 • Виберіть принаймні ядро ​​6-го покоління : Останнє процесори Intel - це серія виробників чіпів 7-го покоління " Kaby Lake ", яка вийшла в кінці 2016 року. Усі процесори Kaby Lake мають номери моделей, які починаються з 7 (наприклад: Core i5-7200U) у той час як старші мікросхеми 6-го покоління мають ідентифікатори, які починаються з 6 (наприклад: Core i5-6200U).
 • Core i5 - мінімальний мінімум : Коли ви купуєте свій новий ігровий ПК, Intel Core i5 - це найповільніший процесор, який вам слід враховувати. Двоядерні моделі Core i7 - це невеликий крок вперед.
 • Чотириядерний ідеально підходить : якщо ви хочете придбати процесор Core i7, шукайте чотириядерний чіп замість двоядерного. Ви дізнаєтесь, що чіп двоядерний, подивившись на кінець номера його моделі. Чотириядерні процесори Core i7 мають суфікси, які закінчуються на HQ або HK. HK фішки найшвидші і навіть дозволяють розігнати їх.
 • Тактова частота має значення : пам’ятайте про тактову частоту, коли вибираєте процесор, оскільки більші цифри прирівнюються до більш високих швидкостей. Процесор Core i5 на частоті 3,4 ГГц буде помітно швидшим, ніж той самий чіп з частотою 2,6 ГГц. Деякі нові чіпи Intel Skylake можна розігнати, тобто швидкість регулюється за допомогою такої програми, як Intel Extreme Tuning Utility.
 • Досить 8 Гб . Не погоджуйтесь на менше 8 ГБ оперативної пам'яті. Отримання 16 ГБ - це плюс, але це не так важливо, як наявність швидшого процесора або графічного чіпа.

БІЛЬШЕ:  Найкращі ноутбуки, готові до VR

Зберігання: SSD або HDD?

 

Що стосується ігрових ноутбуків, швидше завжди краще, саме тому багато людей люблять твердотільні накопичувачі , особливо нові картки PCIe, які забезпечують швидку передачу файлів. Цей додатковий пришвидшення швидкості перетворюється на швидший час завантаження гри, а також зменшення швидкості - та дратує пауза, коли ваш диск не може створити активи досить швидко, щоб не відставати від гри.

 

Якщо твердотільний диск не входить у ваш бюджет, ми настійно рекомендуємо придбати принаймні 1 ТБ жорсткий диск зі швидкістю 7200 об / хв. Однак замість ситуації або / або ми рекомендуємо вибрати конфігурацію, яка має як твердотільний диск, так і жорсткий диск. Таким чином ви можете завантажувати свої ігри та важливі файли на швидкий SSD і мати достатньо місця для всього іншого.