Фраза «виправлення неправильного прикусу» у переважної більшості людей асоціюється зі словом «ортодонт» або просто «стоматолог». Адже логіка проста і зрозуміла:

  • Неправильний прикус - це нерівні зуби;
  • Нерівні зуби - це проблема зубів;
  • Проблеми зубів вирішують стоматологи.

Але ті, хто вже був на прийомі у стоматолога або ті, хто просто постарався хоч трохи взяти інформації з цього питання самостійно, вже знайомі зі словом «ортодонт» - фахівець з вирівнювання зубів.

Але лише невелика частина тих, хто насправді потребує допомоги зовсім не в ортодонтії, знають, що виправлення неправильного прикусу може бути роботою і хірурга. Ортогнатичного хірурга.

Як зрозуміти, що Вам потрібен не ортодонт, а ортогнатичний хірург? Це не таке просте завдання, як може здатися на перший погляд.

Справа в тому, що бувають випадки, коли навіть самі ортодонти не до кінця оцінюють всю складність ситуації пацієнта. Вони щиро вірять в те, що можуть і зможуть допомогти людині, роблять свою стандартну процедуру, а вона не дає результату. Крім того, на жаль, бувають випадки, коли ортодонт може навіть нашкодити пацієнту. Причому, дуже сильно нашкодити. Почитайте історії про виправлення прикусу в роботі одного з кращих ортогнатичних хірургів України та світу - за виправленням помилок ортодонта люди не спроста звертаються саме до нього.

Тоді як зрозуміти – чи ортодонт Вам потрібен?

На самому сайті ортогнатичного хірурга є основний перелік (класифікація за Енглю) типів неправильного прикусу, які виправляються оперативно: https://orthogo.com.ua/services/ortognaticheskaya-hirurgiya. Там же, на сайті, є деяка інформація від самих пацієнтів, як саме вони прийшли до розуміння необхідності ортогнатичної операції:

  • Хтось просто активно шукав інформацію про свій випадок в Інтернеті, та по фотографіях випадків зрозумів, що це саме його ситуація;
  • Хтось прийшов за порадою ортодонта, коли той побачив, що тільки своїми силами не зможе допомогти пацієнтові (як було б здорово, якби всі ортодонти були так чесні перед собою!);
  • Хтось прийшов уже після того, як була зроблена корекція брекетами, що не дала результату;
  • Хтось же з самого початку своєї ситуації розумів, що йому може допомогти тільки хірург.

Але який хірург ?! Адже за зміну розміру і форми кістки не візьметься травматолог з найближчої поліклініки. За цю справу не має право братися загальний хірург. За це повинен братися тільки той хірург, який поєднує в собі і стоматолога, і хірурга, і травматолога. І саме таким фахівцем і є ортогнатичний хірург.

Чому виправлення неправильного прикусу є вищим пілотажем? А спробуйте хоча б спрогнозувати, як буде виглядати обличчя людини, якщо, наприклад, вкоротити нижню щелепу. Вона потягне за собою зміну скул, підборіддя, губ, можливо навіть носа ... А результат потрібен не якийсь там, а саме відмінний. І для цього результату ортогнатичному хірурга спочатку потрібно змоделювати обличчя, а потім цю модель втілити в життя! Напевно, саме тому люди і йдуть до подібних хірургів мало не з останньою надією. І як приємно, коли надії і очікування виправдовуються!