Курс національних та іноземних валют має властивість змінюватися. Щоб бути до цього готовим, треба знати прогнози на 2021 рік. Адже у зв’язку з пандемією рівень здобутку нафти зменшився, а ця ситуація відобразилася на курсі рубля.

Курс рубля у 2021 році: думка експертів

Щоб знати, коли та на яку валюту краще обміняти рублі, треба спрогнозувати можливу економічну ситуацію в країні.

  • Експерти вважають, що початок року буде не дуже вдалий, але, починаючи з другого кварталу, може спостерігатися зростання курсу. А з початку зими воно буде поступово сповільнюватися.
  • Волатильність рублю стане нижче, ніж у 2020 році. Він впаде до рівня 80-85 за 1 долар. В середині року будуть його незначні зміни. Але потім країна повернеться до тих самих цифр. Такі ж значення іноді можна буде побачити на початку року.
  • Деякі експерти вважають, що в кінці року приблизний курс буде в районі 80 рублів за 1 долар. А покращення економічної ситуації приведе до його зниження до 71 руб. Протягом року можливе тимчасове коливання до рівня 67 руб.
  • На динаміку курсу рубля до долару вплине і розвиток пандемії. Невизначеність може спровокувати посилення протиепідемічних заходів та інших санкцій. При негативному розвитку сценарію валюта стане слабкіше – 80-82 руб. за долар.
  • Також варто враховувати, що з ростом числа людей, які пройшли вакцинацію від корона вірусу, буде збільшуватися споживання нафти. Це призведе до зростання ціни на неї. При цьому рубль поступово почне зміцнюватись протягом перших 6 місяців року. Курс буде складати 71-73 руб. за долар.
  • В 2021 році пройдуть парламентські вибори, напередодні яких інвестори будуть конвертувати рубль в валюту та виводити кошти з Росії. У зв’язку з цим курс почне рости. Аналітики вважають, що рік завершиться курсом долару 88-90 рублів. Це буде досить непоганий результат.

Якою буде інфляція?

Рік почнеться з інфляції 5% та більше. В перші 2 місяці може бути навіть прискорення темпу до 5,2-5,3%. Потім буде уповільнення в залежності від того, наскільки багатим буде врожай. Досвід показує, що після таких подій споживачі отримують зростання цін. Це прекрасно демонструє регулювання цін на бензин. Наприкінці року інфляція знову повернеться до 4%. При негативному сценарії розвитку подій вона досягне позначок 4,5-4,8%.

Можна зробити висновки, що рубль в 2021 році буде зміцнюватись. В міру успіху розробки вакцин, відновлення світової економіки збільшиться попит на газ та нафту, які становлять прибуток від експортної виручки Росії.