Завдяки спеціально створеній державній програмі, отримання коляски стало реальним для будь-якої людини з інвалідністю. Цей процес складається з декількох етапів і має певні вимоги, про які ми розкажемо нижче. Безпосередньо ж забезпеченням в Україні займаються спеціалізовані підприємства, зокрема https://www.ortotehno.com, асортимент продукції якого задовольнить будь-які потреби. 

Де можна оформити заяву на отримання?

Такі установи, як органи соцзахисту, допоможуть вам у вирішенні цього питання. Зверніться туди з усіма необхідними документами, і вам допоможуть стати на облік і подати заяву.

Що входить у перелік документів?

  1. Оформлена в органах соцзахисту заява про реєстрацію як особи з інвалідністю.
  2. Документи посвідчення особи (або свідоцтво про народження для неповнолітніх).
  3. Посвідчення, що підтверджує ваше право на отримання пільг.
  4. Ідентифікаційний код.
  5. Заключення комісії, яке підтвердить необхідність крісла колісного. Для дорослих це МСЕК (медико-соціальна експертна комісія), для дітей 一 ЛКК (лікувально-консультативна комісія).
  6. Довідка, яка підтверджує реєстрацію за місцем проживання.

Якщо особа з інвалідністю є учасником АТО, її зобов’язані обслуговувати позачергово, першими у черзі на отримання стоять діти. 

Після того, як усі документи готові, надається направлення, що дозволяє отримати крісло колісне, а також список підприємств, які можуть виконати це замовлення. Термін виконання залежить від фінансування.

Чи є певні особливості і виключення в цьому процесі?

Так, наприклад, можна замінити вже отриманий засіб реабілітації раніше закінчення терміну його експлуатації за таких умов:

  • крісло колісне стало непридатним для використання і не підлягає ремонту, або ж вартість ремонту перевищує 70% вартості виробу. Але потрібна відповідна довідка із сервісу обслуговування, яка підтвердить цю ситуацію;
  • засіб реабілітації вкрали. Правдивість ситуації необхідно підтвердити з допомогою органів МВС;
  • дані користувача змінилися і коляска не підходить за параметрами. Це виключення стосується дітей і його має підтвердити висновок від ЛКК.

Також ви маєте право відмовитися від крісла колісного у випадку зміни щодо медичних показань. Це можливо за умови, що вони сталися до того, як засіб реабілітації вже готовий до видачі.

Необхідно надати висновок від МСЕК або ЛКК як доказ і оформити замовлення на інший вид крісла колісного. Відмова реєструється у вигляді письмової заяви. 

Як відбувається процес безпосереднього отримання готового крісла колісного?

Безплатна доставка здійснюється за вказаною адресою. Займається цим або саме підприємство-постачальник, або кур’єрська служба.

На сьогодні отримання якісного засобу реабілітації ㅡ можливість цілком реальна. Лише потрібно надати необхідні документи і дочекатися, доки професіонали підберуть і доставлять те, що буде найкращим для вас.