Будівництво приватного будинку — складне завдання з технічної точки зору. Крім того, вона вимагає високих витрат. Підбір будматеріалів є ключовим питанням для вирішення цього завдання.

Найкращім матеріалом для будівництва вважається цегла. Щоб вибір матеріалу був зроблений правильно, потрібно визначитися з тим, які його властивості для вас є найважливішими. Нижче ми розповімо про типи цих будматеріалів. Ви дізнаєтеся про їх особливості та переваги.

Види цегли

Для виробництва цегли використовують різноманітну сировину. Кожен варіант має свої особливості і перевагами. У продажу можна знайти такі цеглини:

  • Керамічні. Проводиться за допомогою випалу глини в спеціальних печах при температурі близько +1000 ° C. Переважно використовується сировина червоного кольору. Завдяки цьому, готового продукту має такий же відтінок. Щоб отримати матеріал іншого кольору застосовують спеціальні пігменти. Правильно обпалена керамічна цегла володіє високими характеристиками. Якщо матеріал володіє гірчичним кольором і видає глухий звук при ударі, він неякісний. Така цегла боїться вологи, і не зберігає тепло.
  • Силікатні. Володіє білим кольором. Виготовляється з суміші кварцового піску і вапна. Є найпопулярнішим будівельним матеріалом, оскільки його ціна низька. Виробляється така цегла методом сухого пресування. Це екологічний матеріал. У нього хороші геометричні властивості. Він виглядає дуже гарно.
  • Гіперпресовані. Матеріал схожий на штучний камінь. Виготовляється з відсіву вапняних порід, мармуру, черепашнику і т. д. Для зв'язки застосовують цемент. Колір матеріалу отримують за допомогою оксиду заліза та інших компонентів. Такі цеглини мають високу морозостійкість, міцність і довговічність, а також стійкість до вологи.
  • Клінкерні. Виготовляють з тугоплавких видів глини, включаючи сланцеву. При виробництві таких цеглин досягається температура +1100 ° C. Матеріал характеризується високою міцністю, та стійкістю до низьких температур. Крім того, він має високу жаростійкість.
  • Шамотні. В якості сировини для виробництва такої цегли застосовують шамотну глину. Її піддають випалу до стану втрати пластичності. Далі сировину подрібнюють, і формують з неї готову продукцію. Такі цеглини мають стійкість до високих температур. Їх використовують для виробництва печей, та кладки димоходів.

Висновки

Для будівництва будинку найкраще використовувати керамічну або силікатну цеглу. Ціна такого матеріалу досить низька. Крім того, він має непогані експлуатаційні властивості. Рекомендуємо використовувати для будівництва саме цей матеріал.